Puchar Świata, 20-29.06.2016, Baku Fot: Jolanta Samulewicz

Zawodnik "DIANY" Poznań, Piotr Kowalczyk, zajął trzecie miejsce w konkurencji trap 125, podczas rozgrywanych w stolicy Azerbejdżanu zawodów Pucharu Świata. Na uwagę zasługuje również wynik zawodniczki "FLOTY" Gdynia, Joanny Tomali, która podczas tych samych zawodów była 6 w konkurencji ppn 40. Zawodnikowi z Wielkopolski gratulujemy uzyskania tego historycznego wyniku.

Poniżej zamieszczamy wyniki strzelania Piotra Kowalczyka.

W Baku /Azerbejdżan/ odbyły się międzynarodowe zawody strzeleckie z cyklu Pucharu Świata w strzelaniu z pistoletu, karabinu i strzelby. W zawodach brali udział czołowi zawodniczy z całego globu w tym mistrzowie świata i europy oraz olimpijczycy. W konkurencji TRAP 125 Polskę reprezentowało trzech zawodników Kadry Narodowej Piotr KOWALCZYK z Klubu DIANA Poznań, Jakub TRZEBIŃSKI z  ZAWISZY Bydgoszcz i Tomasz PASIERBSKI ze ŚLĄSK Wrocław. W serii kwalifikacyjnej Piotr Kowalczyk trafił 121 rzutków na 125 możliwych i tym samym zakwalifikował się do  finału W wyniku rywalizacji pokonał Herve BOIVIN z Francji i zdobył brązowy medal Pucharu Świata. Jest to pierwszy medal  reprezentanta Polski w historii Pucharów Świata w tej konkurencji.  Jakub Trzebiński z wynikiem 113 pkt. zajął 50 miejsce, a Tomasz Pasierbski z wynikiem 112 pkt. zajął 55 miejsce. Trenerem polskiej ekipy był Ryszard Kapłon z Klubu BOCK w Rawiczu.