Zgodnie z propozycją Międzynarodowej Federacji Sportu Strzeleckiego (ISSF) kwalifikacje olimpijskie, które miały być przydzielone podczas Mistrzostw Europy w konkurencjach śrutowych zaplanowane we francuskim Châteauroux oraz Europejskie Kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020 w karabinie i pistolecie, które miały odbyć się w Pilznie, w Czechach zostały przydzielone na Mistrzostwa Europy w Lohii oraz na Mistrzostwa Europy w konkurencjach na 25m, 50m, 300m oraz w konkurencjach śrutowych w 2021 r.

Przydział 12 miejsc (po jednym dla każdej indywidualnej konkurencji) zostanie dokonany na podstawie światowego rankingu z dnia 31 marca 2020 r. oraz na podstawie punktów zdobytych na jednym Pucharze Świata w konkurencjach karabinowych i pistoletowych oraz jednym w konkurencjach strzelań do rzutków.

Termin kwalifikacji do Tokio w sporcie strzeleckim upływa 6 czerwca 2021 r.

Pozostałe kwalifikacje olimpijskie podczas Mistrzostw Europy lub z listy rankingowej ESC.

Ostatnie kwalifikacje olimpijskie miały zostać rozdane podczas Mistrzostw Europy w konkurencjach śrutowych w Châteauroux 🇫🇷 oraz Europejskich Kwalifikacjach do Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020 w karabinie i pistolecie w Pilźnie 🇨🇿. Z uwagi jednak na zaistniałą sytuację spowodowaną wystąpieniem światowej pandemii musiały zostać odwołane. Tym samym musiał zostać zmieniony system Kwalifikacji Olimpijskich, który w dniu wczorajszym przestawiła Międzynarodowa Federacja Sportu Strzeleckiego (ISSF).

O pozostałe miejsca na Igrzyska Olimpijskie w Tokio zawodnicy będą walczyli podczas przyszłorocznych Mistrzostw Europy w strzelaniach pneumatycznych w Lohji oraz podczas Mistrzostw Europy w konkurencjach na 25m, 50m, 300m oraz w konkurencjach śrutowych w Osijeku.

W przypadku nie rozegrania jednych lub obu mistrzostw kwalifikacje zostaną przydzielone zawodnikom zgodnie z rankingiem Europejskiej Konfederacji Strzeleckiej (ESC) z 31 maja 2020 r.

LINKI DO ORYGINALNYCH ARTYKUŁÓW: