W związku z panującą sytuacją epidemiologiczną decyzją Rady Wykonawczej IPSC został zmieniony kalendarz IPSC na lata 2020-2022. Zmiany zostały zatwierdzone po konsultacjach z regionalnymi dyrektorami podczas konferencji większością głosów.

Handgun World Shoot XIX oraz Zgromadzenie Ogólne mające odbyć się w 2020 roku w Pattaya na Tajlandii zostały przełożone na listopad/grudzień 2021. Ten sam los podzieliły zawody Shotgun World Shoot IV zaplanowane na rok 2021 również w Pattaya w Tajlandii, które zostały przełożone na listopad/grudzień 2022 roku.

Zawody Action Air World Shoot II oraz PCC World Shoot 2021 również przełożone na 2022 rok, natomiast informacje o dokładniejszym terminie rozgrywania tych zawodów zostaną przedstawione w późniejszym czasie.

Międzynarodowa Federacja Strzelectwa Praktycznego (IPSC - International Practical Shooting Confederation) zapewnia, że cały czas monitoruje sytuację na świecie i postępuje zodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), Globalnego Stowarzyszenia Międzynarodowych Federacji Sportowych (GAISF) i innymi autorytetami z dziedziny zdrowia i sportu na całym świecie, jak również ograniczeniami związnymi związanymi z podróżowaniem nałożonymi przez linie lotnicze oraz rządy.

Zachęcamy do śledzenia informacji na strony internetowej IPSC oraz IPSC Region Polska.