W dniach od 28 września do 1 października 2017 roku Wielkopolski Związek Strzelectwa Sportowego wspólnie z Myśliwskim Klubem Sportowym "DIANA" w Poznaniu, był organizatorem zawodów:

I OTWARTE MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI w konkurencjach strzelania do rzutków

Impreza była połączona z Finałem Ligi Strzeleckiej Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego w strzelaniach do rzutków.

Doskonała pogoda i atmosfera jaką stworzyli zawodnicy biorący udział w Mistrzostwach pozwoliły sprawnie przeprowadzić wszystkie zaplanowane konkurencje. I tak pierwszymi Mistrzami Wielkopolski zostali:

- Aleksandra Jarmolińska (Legia Warszawa) w konkurencji SKEET 75
- Inez Szymankiewicz (Legia Warszawa) w konkurencji TRAP 75
- Jakub Werys (Zawisza Bydgoszcz) w konkurencji SKEET 125
- Piotr Kowalczyk (Diana Poznań) w konkurencjach TRAP 125 i DOUBLE TRAP 150
- Jakub Masłowski (Diana Poznań) w konkurencji TRAP 75 OPEN
- Mariusz Baksalary (BOCK Rawicz) w konkurencji SKEET 75 OPEN

Dekoracji zwycięzców dokonali i zawody podsumowali: Prezes Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego Tomasz Pawlak, Delegat Techniczny PZSS Piotr Stahl oraz Sędzia Główny Zawodów Wojciech Kowalczyk. Dziękując wszystkim uczestnikom za sportową walkę a sędziom za perfekcyjne i sprawne przeprowadzenie zawodów, pożegnali się zaproszeniem na kolejne Mistrzostwa Wielkopolski za rok.

KOMUNIKAT KLASYFIKACYJNY MISTRZOSTW WIELKOPOLSKI

FINAŁ LIGI STRZELECKIEJ PZSS W RZUTKACH
W dniach 29 i 30 września 2017 r. podczas I otwartych Mistrzostw Wielkopolski przeprowadzanych na strzelnicy „Lizawka” w Poznaniu rozegrano po raz pierwszy Finał Ligi Strzeleckiej PZSS w rzutkach. Po podsumowaniu startów wytypowanych w klubach zawodników jury zawodów ogłosiło wyniki. I tak zwycięzcą  Ligi Strzeleckiej PZSS w rzutkach został Rawicki Klub Sportowy BOCK z Rawicza. Drugie miejsce zajął CWZS Zawisza Bydgoszcz a trzecie CWKS Legia Warszawa. Na zaszczytnym czwartym miejscu uplasowała się reprezentacja WKS Śląska Wrocław. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy wyników i dziękujemy.