Ostatni weekend września 2018 roku obfitował w najwyższej rangi zawody strzeleckie PZSS. Rozgrywane były Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodzieżowców oraz Finał Pucharu Polski w strzelaniu do rzutków, który rozgrywany był na Strzelnicy Myśliwskiej „LIZAWKA” w Poznaniu. Impreza ta obejmowała tak naprawdę trzy różne zawody: Finał Pucharu Polski, Finał Pucharu Polski OPEN, a także Mistrzostwa Polski Młodzików w strzelaniu do rzutków. Wszystkie te zawody rozegrano w dniach od 28 – 30 września 2018 roku.

W Finale Pucharu Polski świetnie zaprezentował się zawodnik WKS „GRUNWALD” w Poznaniu – Jaromir WOJTASIEWICZ, który wygrał konkurencję TRAP 125, wyprzedzając innego zawodnika z Wielkopolski – Marka SIEGIENIA, reprezentującego barwy MKS „DIANA” w Poznaniu. W klasyfikacji generalnej Pucharu Polski zwycięstwo odniósł Jaromir WOJTASIEWICZ, który wyprzedził Janusza LATO z RKS „BOCK”  w Rawiczu i Jędrzeja SZYMKOWIAKA z MKS „DIANA” w Poznaniu. Tak więc całe podium należało do zawodników z zrzeszonych w klubach naszego Związku.

Również wysokie, czwarte miejsce w konkurencji SKEET 125 zajął Jarosław Tomaszewski z RKS „BOCK” Rawicz, który w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski zajął trzecie miejsce.

Jeszcze jedno podium dla Wielkopolski zdobył Jakub BŁAŻUTYCZ z RKS „BOCK” w Rawiczu, zajmując drugie miejsce w konkurencji TRAP 125 juniorzy.

Za naszymi wyczynowcami nie pozostawali w tyle zawodnicy z Wielkopolski strzelający konkurencje w formule OPEN. Finał Pucharu Polski w konkurencji TRAP 75 Open wygrał Mirosław KUBIAK z RKS „BOCK” w Rawiczu, a brązowy medal w tej konkurencji zdobył kolejny reprezentant klubu z Rawicza – Janusz JANOWICZ, który wywalczył również drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski OPEN w tej konkurencji. W konkurencji SKEET 75 Open, bezkonkurencyjny okazał się Mariusz BAKSALARY – RKS „BOCK” w Rawiczu, który wygrał zarówno zawody finałowe, jak i klasyfikację generalną. W zawodach finałowych trzecie miejsce w tej konkurencji przypadło reprezentującemu barwy klubu z Rawicza – Norbertowi BRESKA.

Cieszy wysoka forma naszych zawodników, którym gratulujemy udanych startów i uzyskanych wyników.

Komunikat klasyfikacyjny Finał Pucharu Polski (.pdf)

Komunikat klasyfikacyjny Finał Pucharu Polski OPEN (.pdf)