W dniach od 22 do 24 marca 2019 roku, zawodnicy z Polski uczestniczyli w międzynarodowych zawodach strzeleckich "Jarný Pohár 2019", które odbywały się w Słowackiej Trnavie, na strzelnicy Športový Klub Polície Trnava - "Štrky Trnava", w dyscyplinie strzelba gładkolufowa.

Kolejny rewelacyjny wynik osiągnął Kacper BAKSALARY, reprezentujący barwy Rawickiego Klubu Sportowego BOCK, który wygrał klasyfikację juniorów w konkurencji SKEET, uzyskując wynik 116 (25-20-25-21-25). To już drugi, w niedługim czasie, sukces międzynarodowy tego zawodnika. Przypomnijmy, że w lutym Kacper BAKSALARY zwyciężył również w klasyfikacji juniorów konkurencji SKEET, podczas zawodów "Cyprus Grand Prix Shotgun", ustanawiając nowy rekord Polski SKEET Juniorów - 118 (22-22-25-25-24). Gratulujemy formy i osiąganych wyników.

W tej samej klasyfikacji Wiktor KWIECIŃSKI z CWZS ZAWISZA Bydgoszcz Klub Strzelecki zajął 4 miejsce, z wynikiem 94. Pierwsze miejsce w klasyfikacji juniorek w konkurencji TRAP zdobyła Sandra BERNAL - WKS ŚLĄSK Wrocław - Sekcja Strzelecka - 108 (23-21-22-21-21) + 39, która w bezpośredniej walce w finale pokonała Inez SZYMANKIEWICZ z CWKS LEGIA Warszawa Sekcja Strzelecka - 106 (22-21-24-22-17) + 34. bardzo dobry start zanotował także następny z juniorów Rawickiego Klubu Sportowego BOCK - Jakub BŁAŻUTYCZ, który zajął 3 miejsce w konkurencji TRAP juniorów (97 + 27). W tej klasyfikacji wyprzedził go inny polski zawodnik - Daniel MROZEK WKS ŚLĄSK Wrocław - Sekcja Strzelecka, który uzyskując wynik 105 + 36, zajął drugie miejsce. Ponadto Maciej GAJERSKI z WKS ŚLĄSK Wrocław - Sekcja Strzelecka zajął 2 miejsce w konkurencji SKEET, z wynikiem 114 (22-24-23-22-23) + 50.

Poniżej miejsca i wyniki naszych zawodniczek i zawodników:

BAKSALARY Kacper Rawicki Klub Sportowy BOCK - 1 miejsce SKEET juniorzy - 116 (25-20-25-21-25)
KWIECŃSKI Wiktor CWZS ZAWISZA Bydgoszcz Klub Strzelecki - 4 miejsce SKEET juniorzy - 94

BERNAL Sandra WKS ŚLĄSK Wrocław - Sekcja Strzelecka - 1 miejsce TRAP juniorki - 108 (23-21-22-21-21) + 39
SZYMANKIEWICZ Inez CWKS LEGIA Warszawa Sekcja Strzelecka - 2 miejsce TRAP juniorki - 106 (22-21-24-22-17) + 34

MROZEK Daniel WKS ŚLĄSK Wrocław - Sekcja Strzelecka - 2 miejsce TRAP juniorzy - 105 (21-19-21-22-22)+ 36
BŁAŻUTYCZ Jakub Rawicki Klub Sportowy BOCK Rawicz - 3 miejsce TRAP juniorzy - 97 (17-19-24-19-18) + 27
OLSZEWSKI Jakub CWKS LEGIA Warszawa Sekcja Strzelecka - 5 miejsce TRAP juniorzy - 103 (21-20-21-21-20) + 20
ŁAKOMY Mateusz CWKS LEGIA Warszawa Sekcja Strzelecka - 6 miejsce TRAP juniorzy - 100 (23-20-20-16-21) + 17
CHARKIEWICZ Remigiusz WKS ŚLĄSK Wrocław - Sekcja Strzelecka - 8 miejsce TRAP juniorzy - 94
YAZYKOV Wołodymyr CWKS LEGIA Warszawa Sekcja Strzelecka - 9 miejsce TRAP juniorzy - 91
KOLASIŃSKI Ignacy MKS DIANA Poznań - 10 miejsce TRAP juniorzy - 90
ŁABAZ Jakub WKS ŚLĄSK Wrocław - Sekcja Strzelecka - 12 miejsce TRAP juniorzy - 83

PASIERBSKI Tomasz WKS ŚLĄSK Wrocław - Sekcja Strzelecka - 18 miejsce TRAP - 105
PACHOLCZYK Tomasz UNIVERSAL Wrocław - 22 miesjce TRAP - 103
BRZEZICHA Wojciech WKS ŚLĄSK Wrocław - Sekcja Strzelecka - 31 miejsce TRAP - 98

GAJERSKI Maciej WKS ŚLĄSK Wrocław - Sekcja Strzelecka - 2 miejsce SKEET - 114 (22-24-23-22-23) + 50
SZCZOTKA Rafał WISŁA Kraków - 4 miejsce SKEET - 114 + 31

Wszytskim naszym zawodnikom gratulujemy udanego startu oraz osiągniętych wyników.

Jeszcze jednym miłym akcentem na zawodach "Jarný Pohár 2019", był udział w nich, w roli sędziego - Michała GABRYELSKIEGO, naszego sędziego międzynarodowego, członka Kolegium Sędziów Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego. W lutym Michał GABRYELSKI sędziował również w "QATAR OPEN IN SHOTGUN" w Katarze.

Komunikat klasyfikacyjny - Jarný Pohár 2019 - Trnava 2019 (.pdf)