W dniach od 6 do 9 czerwca, na obiekcie CWZS Zawisza Klub Strzelecki w Bydgoszczy, odbywały się Mistrzostwa Polski Juniorów oraz Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w dyscyplinie strzelba gładkolufowa. W sobotę, 8 czerwca, zakończyły się zmagania w konkurencji Trap. Drużynowe Mistrzostwo Polski Juniorów w tej konkurencji wywalczyła drużyna Rawicki Klub Sportowy BOCK, występująca w składzie: Jakub Błażutycz, Kacper Baksalary i Krzysztof Buniowski (93, 105, 103 - 301). Drugie miejsce zajęła drużyna WKS Śląsk Wrocław - Sekcja strzelecka - Jakub Łabaz, Remigiusz Charkiewicz, Oskar Ślążyk (104, 112, 77 - 293), a na trzecim stopniu podium sklasyfikowano CWZS Zawisza Klub Strzelecki - Karol Jaskólski, Remigiusz Pinkowski, Dorian Świtalski (95, 96, 68 - 259).

W konkurencji Trap Juniorów tytuł Mistrza Polski zdobył Ramigiusz Charkiewicz WKS Śląsk Wrocław - Sekcja strzelecka (22-23-23-22-22) 112 finał 40. Na drugim miejscu uplasował się Krzysztof Buniowski Rawicki Klub Sportowy BOCK (22-23-19-20-19) 103 finał 34, a na trzecim miejscu zawody zakończył Remigiusz Pinkowski CWZS Zawisza Klub Strzelecki (17-23-19-20-19) 96 finał 29. W tej konkurencji punktowane miejsca zajęli jeszcze: 4. Kacper Baksalary Rawicki Klub Sportowy BOCK, 8. Kacper Dopierała Wojskowy Klub Sportowy "Grunwald" Poznań - Sekcja Strzelecka, 9. Jakub Błążutycz Rawicki Klub Sportowy BOCK, 10. Dawid Graczyk KSS LOK Bursztyn.

W Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, w konkurencji Trap tytuł mistrzowski wywalczył zawodnik CWZS Zawisza Klub Strzelecki Bartłomiej Seweryn (22-23-25-23-19) 112 finał 42. Na drugim miejscu sklasyfikowano Wojciecha Brzezichę WKS Śląsk Wrocław - Sekcja strzelecka (21-23-22-21-20) 107 finał 40. Trzecie miejsce zajął zawodnik Diana - MKS Poznań Jędrzej Szymkowiak (24-19-22-24-22) 111 finał 20. Dla Wielkopolski punktowali jeszcze: 4. Łukasz Obarski Diana - MKS Poznań i 6. Jakub Lisiak Diana - MKS Poznań.

W konkurencji Trap juniorek wystartowała jedna zawodniczka - Sandra Bernal WKS Śląsk Wrocław - Sekcja strzelecka (23-21-23-23-24) 114. Jest to wynik wyższy, od obecnego Rekordu Polski tej konkurencji.

W ostatnim dniu Młodzieżowych Mistrzostw Polski i Mistrzostw Polski Juniorów, rozgrywanych na strzelnicy CWZS Zawisza Klub Strzelecki w Bydgoszczy, walczono o medale w konkurencji Skeet. Wśród juniorów, tytuł Mistrza Polski wywalczył zawodnik gospodarzy, Wiktor Kwieciński (23-21-20-21-24) 109, ustanawiając wynikiem 49, nowy Rekord Polski Finału. Drugie i trzecie miejsce przypadło zawodnikom Rawicki Klub Sportowy BOCK. Tytuł Wicemistrza Polski zdobył Krzysztof Buniowski (22-23-19-22-21) 107 finał 48, a na trzecim stopniu podium stanął Kacper Baksalary (22-23-24-21-24) 114 finał 38. W tej konkurencji punktowane miejsca zajęli następujący zawodnicy klubów z Wielkopolski: 6. Czarnecki Filip Diana - MKS Poznań (85), 7. Kolasiński Ignacy Diana - MKS Poznań (80) oraz 8. Błażutycz Jakub Rawicki Klub Sportowy BOCK (76).

W ogólnej klasyfikacji Mistrzostw Polski Juniorów (strzelanie do rzutków), klasyfikację punktową wśród klubów wygrał Rawicki Klub Sportowy BOCK - 54 pkt, wyprzedzając CWZS Zawisza Klub Strzelecki - 47 pkt i WKS Śląsk Wrocław - Sekcja strzelecka - 23 pkt. Klasyfikację punktowa województw wygrała Wielkopolska z 86 pkt, przed Kujawsko - Pomorskim - 47 pkt i Dolnośląskim - 23 pkt.

W Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, w konkurencji Skeet, swoją dominację pokazali zawodnicy CWZS Zawisza Klub Strzelecki, którzy zajęli wszystkie miejsca na podium tej konkurencji. Wygrał Rafał Szczotka (21-21-20-22-21) 105 finał 47, przed Kamilem Suchomskim (15-17-20-15-19) 86 finał 43 i Bartłomiejem Sewerynem (17-17-17-17-18) 86 finał 35. Barw naszego województwa w tej konkurencji broniło dwóch zawodników: Jakub Lisiak z Diana - MKS Poznań, który awansował do finału, gdzie zajął szóste miejsce z wynikiem (16-15-15-16-11) 73 finał 9 oraz Jędrzej Szymkowiak również z Diana - MKS Poznań, który został sklasyfikowany na 8 miejscu (11-13-11-12-13) 60.

W ogólnej klasyfikacji Młodzieżowych Mistrzostw Polski Diana - MKS Poznań zajęła 2 miejsce, zdobywając 58 pkt. Nasz klub wyprzedzili gospodarze CWZS Zawisza Klub Strzelecki ze 103 pkt. Na trzecim miejscu sklasyfikowano WKS Śląsk Wrocław - Sekcja strzelecka - 37 pkt. W Imprezie wziął jeszcze udział Klub Strzelecki "Expert" LOK Jaworzno, który z 14 pkt został sklasyfikowany na 4 miejscu. Klasyfikacja województw stanowiła odzwierciedlenie klasyfikacji klubowej: Kujawska - Pomorskie, Wielkopolskie, Dolnośląskie i Śląskie.

Wszystkim gratulujemy osiągniętych wyników, poprawionych Rekordów Polski i wyśmienitych startów. Na szczególna uwagę zasługuje również fakt, że spośród 8 klubów, które wystawiły swoich zawodników do rywalizacji w obu imprezach, połowa, czyli cztery, były z Wielkopolski: Rawicki Klub Sportowy BOCK, Diana - MKS Poznań, Wojskowy Klub Sportowy "Grunwald" Poznań - Sekcja Strzelecka i KSS LOK Bursztyn Kalisz.

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski - 2019 - strzelba gładkolufowa (.pdf)

Mistrzostwa Polski Juniorów - 2019 - strzelba gładkolufowa (.pdf)