W miniony weekend w Ustce odbyła się II Runda Pucharu Polski. Zawody te były jednocześnie Mistrzostwami Wybrzeża. W zawodach brało udział czworo zawodników z Wielkopolskich klubów, będących polskimi kadrowiczami.

I tak:

Dominika Borsuk - SKS "DWÓR GRUNWALDZKI" w Poznaniu, zdobyła złoty medal w konkurencji Pistolet Sportowy 30+30, a także zajęła 4. miejsce w pistolecie pneumatycznym.

Julita - SKS "DWÓR GRUNWALDZKI" w Poznaniu, zdobyła srebrny medal w konkurencji PSP 30+30 (w kwalifikacjach ustanawiając swoją życiówkę na 581 punktów) . W pneumatyku Julita zajęła ostatecznie 7. miejsce (do finału wchodząc z pierwszego miejsca z wynikiem 574 punktów).

Beata Bartków-Kwiatkowska Wojskowy Klub Sportowy "Grunwald" Poznań - Sekcja Strzelecka - drugie miejsce w finale konkurencji 10 m Pistolet pneumatyczny 60 strzałów - kobiety (do finału wchodząc z szóstego miejsca z wynikiem 562 punktów).

Filip Wagner Wojskowy Klub Sportowy "Grunwald" Poznań - Sekcja Strzelecka, 25 m Pistolet szybkostrzelny 2x30 strzałów - juniorzy - pierwsze miejsce w kwalifikacjach i trzecie w finale konkurencji. W konkurencji 10 m Pistolet pneumatyczny 60 strzałów - juniorzy - pierwsze miejsce w finale. Ponadto zawodnik Grunwaldu zajął 6 miejsce w konkurencji 25 m Pistolet standard 3x20 strzałów -open, z wynikiem 551 pkt.

W konkurencja 10 m Pistolet pneumatyczny MIX - zwycięstwo odnieśli: Beata Bartków-Kwiatkowska Wojskowy Klub Sportowy "Grunwald" Poznań - Sekcja Strzelecka - Wojciech Knapik Sekcja Strzelecka 10-tka Stowarzyszenie KOBUDO KENKYUKAI Opole, na drugim stopniu podium stanęli: Julita Borek Dwór Grunwaldzki Poznań - Młodzieżowe Centrum Strzelectwa Patryk Sakowski ZKS Gwardia Zielona Góra.