Mistrzostwa Polski Juniorów, w dyscyplinach pistolet i karabin, odbyły się na obiekcie w Bydgoszczy, w dniach 24-27 września 2020 roku. W tej części zawodów, bez strzelby głodkolufowej, w klasyfikacji województw Wielkopolska zajęła 4 miejsce (145 pkt), ustępując województwom: lubuskiemu (1 miejsce i 182 pkt), kujawsko-pomorskiemu (2 miejsce i 172 pkt) oraz dolnośląskiemu (3 miejsce i 156 pkt). Medale dla naszych klubów w tej imprezie zdobywali:

• Filip Wagner - Wojskowy Klub Sportowy "Grunwald" Poznań - Sekcja Strzelecka, pierwsze miejsce i złoty medal Mistrzostw Polski Juniorów w konkurencji 25m Pistolet szybkostrzelny 2x30,
  • Dominika Borsuk - SKS "Dwór Grunwaldzki" Poznań, drugie miejsce i srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorów w konkurencji 25m Pistolet sportowy 30+30 oraz drugie miejsce i srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorów w konkurencji 10m Pistolet pneumatyczny 60 strzałów juniorki,
  • Łapaczyński Mikołaj SKS "INTERCONTINENTAL" w Pile - 2 miejsce i srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorów w konkurencji 25m Pistolet sportowy 30+30 juniorów (konkurencja nieolimpijska),
  • Marta Buksa - Wojskowy Klub Sportowy "Grunwald" Poznań - Sekcja Strzelecka - 3 miejsce i brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów w konkurencji 50m Karabin dowolny 3x40 juniorki,
  • Aleksandra Zaparucha, Marta Buksa i Anna Sieroń - Wojskowy Klub Sportowy "Grunwald" Poznań - Sekcja Strzelecka, trzecie miejsce i brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów w konkurencji 10m Karabin pneumatyczny 60 strzałów juniorki - Drużynowo.

Druga część Mistrzostw Polski Juniorów - strzelanie do rzutków, odbyła się w również na obiektach w Bydgoszczy, w dniach od 15-18 października. Tym razem nasze województwo zdobyło najwięcej punktów (77) wygrywając tę klasyfikację. Na drugim miejscu znalazło się województwo mazowieckie (47 pkt), a trzecie miejsce przypadło województwu kujawsko - pomorskiemu (26 pkt). Doliczając punkty zdobyte w dyscyplinie strzelba gładkolufowa, województwo wielkopolskie, zdobywając łącznie 222 pkt, było w tym roku najlepsze w kategorii wiekowej junior.

Podczas Mistrzostw Polski Juniorów w strzelbie gładkolufowej, indywidualnie najlepiej zaprezentował się zawodnik Rawickiego Klubu Sportowego BOCK - Kacper Baksalary, który na początek zajął trzecie miejsce w konkurencji TRAP 125, by następnie zwyciężyć w swojej koronnej konkurencji SKEET 125, zdobywając tym samym złoty medal Mistrzostw Polski Juniorów. W konkurencji TRAP 125 zwyciężył Mateusz Łakomy, przed Jakubem Olszewskim, obaj Legia Warszawa Sekcja Strzelecka. Poza naszym medalistą, pozostali zawodnicy z Wielkopolski zajęli następujące miejsca: 4. Krzysztof Buniowski (Rawicki Klub Sportowy BOCK), 5. Karol Czerniak (MKS Diana w Poznaniu), 7. Jakub Błażutycz (Rawicki Klub Sportowy BOCK) i 10 Dawid Graczyk (KSS LOK Bursztyn Kalisz). W konkurencji SKEET 125 srebrny medal i tytuł wicemistrza Polski zdobył kolejny zawodnik Rawickiego Klubu Sportowego BOCK - Krzysztof Buniowski. Trzecie miejsce zajął reprezentant gospodarzy, Dorian Świtalski. W Mistrzostwach punktowało jeszcze dwóch zawodników Rawickiego Klubu Sportowego BOCK, 7 miejsce dla Jakuba Błażutycza, a 10 dla Marcina Kaleckiego. Zdecydowanie najlepszym klubem w Polsce, w konkurencjach strzelania do rzutków, w kategorii wiekowej junior, w roku 2020 był Rawicki Klub Sportowy BOCK.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy osiągniętych wyników i zdobytych tytułów i medali.