W dniach 18-19 marca 2023 w hali targowej 5A Międzynarodowych Targów Poznańskich w Poznaniu, przy ul. Głogowskiej 14, w trakcie imprezy targowej Euro Target Show, organizowanej przez Międzynarodowe Targi Poznańskie, odbędą się Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w strzelaniu z pistoletu i karabinu pneumatycznego. Rozgrywane konkurencje na urządzeniach elektronicznych SIUS są w programie Igrzysk Olimpijskich. Udział w rywalizacji weźmie udział około 200 zawodników z całej Polski tym Kadry Narodowej PZSS z udziałem byłych i obecnych olimpijczyków. To dziewiąta edycja tej imprezy. Zmagania rozpoczną się o godzinie 9.00 i potrwają do późnego popołudnia. Celem zawodów jest popularyzacja i upowszechnianie oraz rozwój strzelectwa sportowego w gminach, powiatach na terenie wielkopolski. Ponadto wyłonienie Mistrza Wielkopolski gdzie zawodnicy walczyć będą indywidualnie w formule open z podziałem na kategorie wiekowe: młodzik (13-15 lat), junior młodszy (16-17 lat), junior (18-20 lat) i seniorzy, w konkurencjach: karabin i pistolet pneumatyczny. Na zakończenie rywalizacji odbędą się dwa „Super Finały” o Puchar Prezesa Polskiego i Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego. 

Ponadto zapraszamy wszystkich na pokaz strzelań dynamicznych w formule IDPA (International Defense Pistol Association). IDPA to międzynarodowa sportowa federacja strzelań obronnych. Polega na bezpiecznym ostrzeliwaniu celów na dystansach od 5 do 30m. Strzela się statycznie, w ruchu a także w niestandardowych postawach. Część strzelań odbywa się tylko z 1 ręki (słabej lub silnej) z użyciem różnorakich technik. Na tej samej Hali nr 5A, dostępna będzie dla uczestników Targów, pokazowa strzelnica IDPA, gdzie instruktorzy Klubu Strzeleckiego DEFENDU z Poznania, przedstawią zasady strzelań w tej formule. W Polsce to rozwijająca się gałąź strzelectwa, która przyciąga coraz większą rzeszę strzelców. 

Zawody odbywają się przy wsparciu Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego, który umieścił je w swoim centralnym kalendarzu imprez strzeleckich. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do Hali nr 5A. 

Organizatorem Mistrzostw Wielkopolski jest Wielkopolski Związek Strzelectwa Sportowego, Międzynarodowe Targi Poznańskie Sp. z o. o. oraz Rawicki Klub Sportowy "BOCK". Pokaz IDPA organizuje Klub Sportowy "KLUB STRZELECKI DEFENDU", przy współudziale Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego.

Zgłoszenia do Mistrzostw Wielkopolski, w terminie do 03.03.2023 r. należy dokonać poprzez arkusz zgłoszeniowy załączony poniżej oraz umieszczony na stronie internetowej klubu RKS "BOCK" Rawicz. Wypełniony arkusz przesłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt do organizatora bezpośredniego:

Rawicki Klub Sportowy ”BOCK” Rawicz
telefon: 605 583 119 – Ryszard Kapłon e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
strona internetowa – www.bock.rawicz.pl

Regulamin Zawodów

Program dla zawodników

Program dla odwiedzających

Druk zgłoszenia (.xls)

Druk zgłoszenia (.pdf)