W dniach 12 i 13 marca 2011 roku, na strzelnicy Klubu "DWÓR GRUNWALDZKI" w Poznaniu, odbyły się pierwsze od wielu lat zawody, rangi Mistrzostw Wielkopolski. O tytuł mistrza naszego województwa, zawodnicy rywalizowali w dwóch konkuterncjach:

1. Pistolet Centralnego Zapłonu 20 strzałów - część dokładna
  2. Pstolet Sportowy 20 strzałów - część dokładna

W pierwszj konkurencji sklasyfikowano 29 zawodników w klasyfikacji mężczyzn. Nie klasyfikowano kobiet. Mistrzem Wielkopolski w strzelaniu z broni centralnego zapłonu został:

RYSZARD ROGACKI

reprezentujący KSS LOK "BURSZTYN" Kalisz, zdobywając 184 pkt. Wicemistrzem województwa został również zawodnik reprezentujący KKS LOK "BURSZTYN" Kalisz:

STANISŁAW KRAWCZYK

Trzecie miejsce i tytuł Drugiego Wicemistrza Wielkoplski zdobył zawodnik WKS "GRUNWALD" Poznań:

EDWARD ŚLIWIŃSKI

W konkurencji pistoletu sportowego sklasyfikowano dwie kobiety. Tytuł Mistrzyni Wielkopolski zdobyła:

SONIA SZYMANEK

reprezentująca Stowarzyszenie Strzeeckie "BELLONA" Kalisz. Wicemistrzynią Wielkoplski została:

MAJA SKOTAREK

z Rawickiego Klubu Sportowego "BOCK".

Wśród mężczyzn w tej konkurencji, złoty medal i tytuł Mistrza wywalczył:

dla którego po zdobyciu srebra w poprzedniej konkurencji, był to drugi medal, zdobyty na tych zawodach. Wicemistrzem został:

PRZEMYSŁAW SZEMRAJ

reprezentujący Towarzystwo Sportowe "OLIMPIA" w Poznaniu, zaś na trzecim stopniu podium uplasował się:

dla którego również był to drugi medal na tej imprezie. W konkurencji wystartowało 47 zawodników.

Link do pełnego komunikatu z zawodow znajduje sie poniżej.

KOMUNIKAT KLASYFIKACYJNY (pdf)

Organizatorzy zawodów bardzo dziękują wszytskim uczestnikom za wzięzie udziału w rywalizacji o tytuł Mistrza Wielkopolski w Strzelaniach Pistoletowych. Miejmy nadzieję, że zawody te na trwałe wejdą do kalendarza imprez strzeleckich odbywających się w naszym województwie, a frekwencja z roku na rok będzie coraz większa. Wszystkim zawodnikom gratulujemy osiągniętych wyników oraz zapraszamy na następne imprezy rangi mistrzowskiej, które zostaną zorganizowane w tym roku przez WZSS w Poznaniu. Informacja znajduje się w kalendarzu imprez na rok 2011.