W dniach 5 i 6 października 2018 roku wielkopolscy strzelcy rywalizowali na strzelnicy Strzeleckiego Klubu Sportowego "DWÓR GRUNWALDZKI" w Poznaniu, w Mistrzostwach Wielkopolski w strzelaniu z pistoletu sportowego i pistoletu centralnego zapłonu. W ramach Mistrzostw rozgrywano dodatkowo GRAND PRIX Wielkopolski w strzelaniu z pistoletu centralnego zapłonu, w którym rywalizowali ze sobą w formule OPEN, zawodnicy strzelający w postawie z jednej ręki, jak i z obu rąk.

Mistrzem Wielkopolski w konkurencji Psp - 20 został nasz czołowy junior - PAWLIKOWSKI Aleksander WKS "GRUNWALD" Poznań, drugie miejsce zajął SROCZYŃSKI Michał, reprezentujący ten sam klub, a trzecie miejsce zdobył RUCIŃSKI Przemysław z SKS DWÓR GRUNWALDZKI" w Poznaniu. W klasyfikacji kobiet, w tej samej konkurencji, Mistrzem Wielkopolski została BARTOSZ Dominika reprezentująca barwy UKS "LESNA" Leszno, drugie miejsce zajęła KANDULSKA Weronika GKS "GRYF" Grodzisk Wielkopolski, a trzecie REJMAN Julia, również z GKS "GRYF" Grodzisk Wielkopolski.

W konkurencji z broni centralnego zapłonu, Mistrzem Wielkopolski został KANDULSKI Maciej GKS "GRYF" Grodzisk Wielkopolski, niedawny zwycięzca Mistrzostw Polski OPEN w konkurencji pistolet sportowy 30 strzałów - część dokładna. Gratulujemy wysokiej formy. Drugie miejsce zajął POPŁAWSKI Mikołaj WKS "GRUNWALD" Poznań, a trzecie CICHY Paweł GKS "GRYF" Grodzisk Wielkopolski. W konkurencji Pcz - 20 wystartowały również dwie kobiety. Rywalizację wygrała KANDULSKA Weronika z GKS "GRYF" Grodzisk Wielkopolski, pokonując w bezpośredniej walce REJMAN Julię z tego samego klubu.

Nowością tegorocznych Mistrzostw było rozegranie w ramach konkurencji pistolet centralnego zapłonu 20 strzałów, część dokładna – 25m (Pcz 20), GRAND PRIX Wielkopolski w strzelaniu z pistoletu centralnego zapłonu. Zawodnicy startujący w ramach GRAD PRIX, mogli strzelać używając dwuręcznego chwytu broni. Wyniki osób strzelających z dwóch rąk były zaliczane jedynie do GRAND PRIX Wielkopolski Pcz 20 i nie wchodziły do klasyfikacji Mistrzostw Wielkopolski. Klasyfikacja GRAND PRIX prowadzona była w formule OPEN i zaliczano do niej wszystkie wyniki osiągnięte w konkurencji Mistrzostw Wielkopolski Pcz 20, łącznie kobiety i mężczyźni, do których dodatkowo dodane zostały dodane wyniki zawodników, którzy strzelali przy użyciu dwuręcznego chwytu broni. Zwycięzcą GRAND PRIX Wielkopolski Pcz 20, zgodnie z Regulaminem Zawodów, zostawał zawodnik lub zawodniczka, którzy osiągnęli najwyższy wynik spośród wszystkich strzelających konkurencję Pcz 20, bez względu na sposób trzymania broni (jednoręczny lub dwuręczny). Ponadto spośród wszystkich uczestników GRAN PRIX Wielkopolski Pcz 20 został wyłoniony zwycięzca Klasy dwuręcznej, utworzonej spośród zawodników strzelających  przy użyciu dwuręcznego chwytu broni – również w formule OPEN, łącznie kobiety i mężczyźni.

W GRAND PRIX Wielkopolski Pcz - 20 zwycięstwo odniósł JASKUŁA Grzegorz z KS "TARCZA" Szamotuły. W klasie dwuręcznej GRAND PRIX Wielkopolski Pcz - 20 tryumfował ten sam zawodnik.

W mistrzostwach Wielkopolski oraz GRAND PRIX Wielkopolski wzięli udział reprezentanci następujących klubów naszego Związku: Uczniowski Klub Strzelecki "LESNA" Leszno, Strzelecki Klub Sportowy "DWÓR GRUNWALDZKI" Poznań, Grodziski Klub Strzelecki "GRYF" Grodzisk Wielkopolski, Klub Żołnierzy Rezerwy Ligi Obrony Kraju „JASTRZĄB” Swarzędz, Wojskowy Klub Sportowy "GRUNWALD" Poznań, Klub Żołnierzy Rezerwy Ligi Obrony Kraju w Lesznie, Klub Strzelecki „TARCZA" Szamotuły, Stowarzyszenie "DYWIZJON" Poznań, Strzelecki Klub Sportowy "INTER-CONTINENTAL" w Pile, Klub Żołnierzy Rezerwy Ligi Obrony Kraju „SNAJPER” Poznań, Stowarzyszenie "ZBROJOWNIA" Suchy Las.

Wszystkim gratulujemy osiągniętych wyników i zapraszamy na kolejne zawody cyklu Mistrzostw Wielkopolski.

Komunikat klasyfikacyjny Mistrzostwa Wielkopolski w strzelaniu z pistoletu sportowego i pistoletu centralnego zapłonu (.pdf)