W dniach 4 i 5 października 2019 roku wielkopolscy strzelcy rywalizowali na strzelnicy Strzeleckiego Klubu Sportowego "DWÓR GRUNWALDZKI" w Poznaniu o tytuł Mistrza Wielkopolski w strzelaniu z pistoletu sportowego i pistoletu centralnego zapłonu. W ramach Mistrzostw rozgrywano dodatkowo GRAND PRIX Wielkopolski w strzelaniu z pistoletu centralnego zapłonu, w którym rywalizowali ze sobą w formule OPEN, zawodnicy strzelający w postawie z jednej ręki, jak i z obu rąk.

Mistrzem Wielkopolski w konkurencji Psp - 20 został KOZŁOWSKI Stanisław SKS "DWÓR GRUNWALDZKI" w Poznaniu, drugie miejsce zajął KANDULSKI Maciej, reprezentujący GKS "GRYF" Grodzisk Wielkopolski, a trzecie miejsce zdobył DEREŻYŃSKI Mariusz z WKS "GRUNWALD" w Poznaniu. W klasyfikacji kobiet, w tej samej konkurencji, Mistrzem Wielkopolski została KANDULSKA Weronika reprezentująca barwy GKS "GRYF" Grodzisk Wielkopolski, drugie miejsce zajęła REJMAN Julia, równiez reprezentująca GKS "GRYF" Grodzisk Wielkopolski, a trzecie PIŃKOWSKA Violetta, WTS "TARCZA 96" w Poznaniu.

W konkurencji z broni centralnego zapłonu, Mistrzem Wielkopolski został SINIAWSKI Andrzej SKS "DWÓR GRUNWALDZKI" w Poznaniu. Drugie miejsce zajął TRUTY Tomasz reprezentujący SKS "INTERCONTINENTAL" w Pile, a trzecie KANDULSKI Maciej GKS "GRYF" Grodzisk Wielkopolski. W konkurencji Pcz - 20 wystartowały również dwie kobiety. Rywalizację wygrała REJMAN Julia z GKS "GRYF" Grodzisk Wielkopolski, pokonując w bezpośredniej walce KANDULSKĄ Weronikę z tego samego klubu.

Wzorem roku poprzedniego, w ramach konkurencji pistolet centralnego zapłonu 20 strzałów, część dokładna – 25m (Pcz 20), rozegrano GRAND PRIX Wielkopolski w strzelaniu z pistoletu centralnego zapłonu. Zawodnicy startujący w ramach GRAD PRIX, mogli strzelać używając dwuręcznego chwytu broni. Wyniki osób strzelających z dwóch rąk były zaliczane jedynie do GRAND PRIX Wielkopolski Pcz 20 i nie wchodziły do klasyfikacji Mistrzostw Wielkopolski. Klasyfikacja GRAND PRIX prowadzona była w formule OPEN i zaliczano do niej wszystkie wyniki osiągnięte w konkurencji Mistrzostw Wielkopolski Pcz 20, łącznie kobiety i mężczyźni, do których dodatkowo dodane zostały dodane wyniki zawodników, którzy strzelali przy użyciu dwuręcznego chwytu broni. Zwycięzcą GRAND PRIX Wielkopolski Pcz 20, zgodnie z Regulaminem Zawodów, zostawał zawodnik lub zawodniczka, którzy osiągnęli najwyższy wynik spośród wszystkich strzelających konkurencję Pcz 20, bez względu na sposób trzymania broni (jednoręczny lub dwuręczny). Ponadto spośród wszystkich uczestników GRAN PRIX Wielkopolski Pcz 20 został wyłoniony zwycięzca Klasy dwuręcznej, utworzonej spośród zawodników strzelających przy użyciu dwuręcznego chwytu broni – również w formule OPEN, łącznie kobiety i mężczyźni.

W GRAND PRIX Wielkopolski Pcz - 20 zwycięstwo odniósł SINIAWSKI Andrzej SKS "DWÓR GRUNWALDZKI" w Poznaniu. W klasie dwuręcznej GRAND PRIX Wielkopolski Pcz - 20 tryumfował KRZYŻANIAK Adam KŻR LOK "JASTRZĄB" w Swarzędzu, który w GRAND PRIX Wielkopolski Pcz - 20, zajął 13 miejsce.

Wszystkim gratulujemy osiągniętych wyników i zapraszamy na kolejne zawody cyklu Mistrzostw Wielkopolski.

Komunikat klasyfikacyjny Mistrzostwa Wielkopolski w strzelaniu z pistoletu sportowego i pistoletu centralnego zapłonu (.pdf)