EGZAMIN PATENTOWY w dniu 6 października 2012 roku (sobota)
w miejscowości POZNAŃ
1.Termin egzaminu na patent strzelecki:
  • 6 października 2012 r.  godzina  11:00  -  egzamin teoretyczny (test)
2.Miejsce egzaminu na patent strzelecki:
część teoretyczna:
60 - 780 Poznań, ul. Grunwaldzka 3
  • siedziba klubu SKS "DWÓR GRUNWALDZKI" w Poznaniu
część praktyczna:
  • strzelanie pistolet i karabin – Strzelnica SKS "DWÓR GRUNWALDZKI" w Poznaniu
  • strzelanie ze strzelby - Strzelnica śrutowa PZŁ w Poznaniu "ANTONINEK"
Do egzaminu zostaną dopuszczone jedynie osoby, które złożą poprawnie wypełniony nowy wniosek o wydanie Patentu Strzeleckiego z ważnym orzeczeniem lekarza medycyny sportowej (patrz poniżej) jak również do wglądu dokument tożsamości ze zdjęciem. Orzeczenia lekarskie nie spełniające poniższych wymogów nie będą uwzględniane.

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPORTU z dnia 3 października 2006 roku Dz.U. Nr 189 poz.1396 z 2006 roku w sprawie kwalifikacji lekarzy uprawnionych do wydawania zaświadczeń lekarskich, a także rodzaju niezbędnych badań lekarskich dla osób ubiegających się o przyznanie licencji zawodnika lub licencji trenera.

„par.2. Zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do uprawiania określonej dyscypliny sportu oraz zaświadczenie lekarskie o zdolności do wykonywania obowiązków trenera wydaje lekarz specjalista w dziedzinie medycyny sportowej albo lekarz posiadający certyfikat w zakresie orzecznictwa sportowo-lekarskiego nadany przez Polskie Towarzystwo Medycyny Sportowej.”

Na przedmiotowym wniosku niezbędny jest podpis kierownika klubu, którego członkiem jest osoba podchodząca do egzaminu. Ponadto klub ten musi być członkiem PZSS. Dodatkowo podpis kierownika klubu jest jednoznaczny z oświadczeniem, że osoba przystępująca do Egzaminu odbyła szkolenie w klubie z poniższego zakresu:
 

Lp.

Nazwa tematu

Ilość godzin (45 min)

1.

Przepisy regulujące uprawianie strzelectwa sportowego: ustawa o sporcie, ustawa o broni i amunicji (patent, licencja, regulaminy PZSS)

5

2.

Przepisy bezpiecze ństwa obowiązujące w strzelectwie sportowym.

1

3.

Obrona konieczna i stan wyższej konieczności.

1

4.

Przepisy sportowe ISSF : pojęcie - konkurencja strzelecka; zawody strzeleckie - zasady organizowania i rozgrywania; opisy podstawowych konkurencji; klasyfikacja zawodników

4

5.

Budowa broni i amunicji - opis, działanie części i urządze ń.

2

6.

Zajęcia praktyczne

  • pistolet (w tym broń czarnoprochowa)
  • karabin (w tym broń czarnoprochowa)
  • strzelba gładkolufowa (w tym broń czarnoprochowa)

6

2

2

2

7.

Egzamin próbny.

1

 

  Razem godzin

20

 

Pobierz dokumenty: