IPSC

Już po raz drugi Wielkopolski Związek Strzelectwa Sportowego wspomagał organizację zawodów: LETNIA STRZELBA IPSC L.1 - o puchar Prezesa Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego, które były III Rundą Pucharu Polski w strzelbie IPSC. W tym roku zawody zostały zorganizowane na strzelnicy Ośrodka Szkoleń Strzeleckich w Rybieńcu, woj. kujawsko - pomorskie, w dniach 28 i 29 lipca 2018 roku. W zawodach brało udział 91 zawodników, spośród których sklasyfikowano 86 strzelców, startujących w czterech klasach strzelby IPSC: MODIFIED, OPEN, STANDARD oraz STANDARD MANUAL. Należy zauważyć, że impreza cieszy się dużym zainteresowaniem zawodników, którzy wyspecjalizowali się w strzelaniu dynamicznym ze strzelby gładkolufowej. Świetna organizacja zawodów, ich wysoki poziom sportowej rywalizacji, a także zaangażowanie grupy osób zajmujących się strzelaniami dynamicznymi w naszym Związku, pozwalają stwierdzić, że impreza ta wejdzie na stałe do corocznego kalendarza strzelań. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Stowarzyszenia Strzeleckiego "BELLONA" w Kaliszu i GS "ACTIVER" Poznań, a także Omega Military Poland i 3GUN. Miejmy nadzieję, że już w przyszłym roku uda się ją zorganizować na terenie Wielkopolski.

Wielkopolski Związek Strzelectwa Sportowego wspólnie z organizatorami bezpośrednimi zawodów: Stowarzyszeniem Strzeleckiim „Bellona” Kalisz i „Activer” Poznań – zapraszają na drugą edycję Grand Prix Polski w strzelbie IPSC - Letnia strzelba o Puchar Prezesa Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego.

Termin: 29 lipca 2018 ( 28.07 prematch)
Miejsce: strzelnica OSS Rybieniec k. Chełmna
Rejestracja: https://goo.gl/forms/efg97lSPCbMQCWor1

Koniec rejestracji: 2018-07-28

IPSC Region Polska (International Practical Shooting Confederation) - strona organizacji

W dniu 10 marca 2018 na  strzelnicy sportowej w Nowolipsku k/Chocza zostanie zorganizowany dla wszystkich chętnych egzamin kompetencyjny na zawodników IPSC.

Egzamin rozpocznie się o godzinie 12:00.

Egzamin składa się z części teoretycznej trwającej 20 minut (test zawierający 20 pytań) oraz praktycznej – trzy tory z minimalną ilością strzałów 36.

Przystępujący do egzaminu musi posiadać ważną licencję zawodniczą PZSS. Broń i amunicja własna. Amunicja minimum 36 szt., pas z kaburą i ładownicami spełniającymi wymogi przepisów IPSC, ochronniki słuchu i wzroku oraz długopis. Osoby, które nie zaliczą egzaminu teoretycznego nie będą dopuszczone do egzaminu praktycznego.

Koszt egzaminu wynosi 50,00 zł.

Zapisy na egzamin za pomocą formularza na www.bellona.kalisz.pl

Do egzaminu mogą przystąpić tylko osoby które zarejestrują się do 8 marca 2018 roku.

Wszelkie pytania prosimy kierować pod adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Link do przepisów IPSC na http://ipsc-pl.org/przepisy-ipsc/

Wszelkie obowiązujące procedury testu kompetencyjnego na: 
http://ipsc-pl.org/wp-content/uploads/2016/02/Egzamin_IPSC_Regulamin_Tory_v1.61.pdf

Zapraszam Grzegorz Namysł tel.885 867 867

Począwszy od 27 października Klub Strzelecki "Defendu" Sp. z o. o. jest oficjalnie zarejestrowanym klubem IDPA w Polsce. International Defensive Pistol Association to międzynarodowa federacja strzelectwa dynamicznego, której profil znakomicie odpowiada formie uprawiania strzelectwa przez zaowdników KS "DEFENDU". 21 października zawodnicy KS "DEFENDU" wzięli udział w zawodach IDPA zorganizowanych we Włoszech przez zaprzyjaźniony klub Arena Shooters. Wystartowało w nich 150 osób z kilku krajów, w różnych klasach sprzętowych (SSP, ESP, CDP, CCP, REV) i klasach umiejętnościach (od niesklasyfikowanych do Expert). Najlepszy wynik to wynik Artura Silskiego. Zawody były zorganizowane na 7 torach i mialy 12 przebiegów. Dzień później pieciu przedstawicieli KS "DEFENDU": Szymon Anders, Wojciech Gortych, Szymon Gosek, Łukasz Jaworski, Artur Silski ukończyło kurs i zdobyło międzynarodowe uprawnienia IDPA Safety Officer - pozwalające prowadzić i sędziować zawody i testy klasyfikacyjne IDPA. Serdecznie gratulujemy.

Artykuł na stronie klubu.
Potwierdzenie rejestracji na stronie IDPA.
Link do strony IDPA.