IPSC

Wielkopolski Związek Strzelectwa Sportowego Poznaniu oraz WTS TARCZA POZNAŃ zapraszają na zawody rankingowe IPSC - Letnia Strzelba IPSC L.2 O Puchar Prezesa WZSS. Zawody obędą się w dniach 4 (przedmecz) i 5 września 2021 roku, na strzelnicy w miejscowości Nieczajna. 

Zawody zostaną rozegrane w:

  • Klasach: Open, Standard, Standard Manual, Modified (otwarcie klasy przy min. 5 zawodnikach)
  • Kategoriach: Regular, Lady, Senior, Super Senior (otwarcie kategorii przy min. 5 zawodnikach)

Minimalna liczba strzałów: 130-140
Liczba torów: 9
Serdecznie zapraszamy.

W dniach od 4 (przedmecz) do 5 wrzesnia (mecz główny) 2021 roku, na strzelnicy w miejscowości Nieczajna, odbyła się kolejna edycja zawodów Letnia Strzelba IPSC o Puchar Prezesa Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego LEVEL 2. Piękna pogoda, wyśmienicie zaplanowane tory strzeleckie i wspaniali strzelcy dynamiczni, którzy zjechali się z całego kraju, to recepta na udaną rywalizację w formule strzelań dynamicznych IPSC. Impreza została zorganizowana przez Wielkopolskie Towarzystwo Strzeleckie Tarcza Poznań, przy współudziale Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w realizację tej imprezy, w szczególności Leszkowi Madajewskiemu i Krzysztofowi Klaczyńskiemu, dzięki którym ta cykliczna impreza strzelecka mogła zostać rozegrana już po raz piąty. Rywalizacja strzelców po raz kolejny odbywała się na terenie naszego województwa, co tym bardziej cieszy. Przypominamy, że początki tych zawodów były trudne, a dwukrotnie odbywały się one na obiektach poza granicami Wielkopolski. Poniżej publikujemy rezultaty zawodów. 

Dziękujemy również za pomoc sponsorom: SpecShop.pl, BEERINVEST Sp. z o.o. - Browar Nieczajna, HALINKA - ARMS oraz CGS drukarnia, którzy ufundowali wspaniałe nagrody, rozlosowane pomiędzy uczestników, na zakończenie zawodów. Gratulujemy wszystkim zwycięzcą poszczególnych klas sprzętowych i kategorii. Dziękujemy za udział w zawodach i zapraszamy za rok, na kolejną edycję Letniej Strzelby IPSC o Puchar Prezesa Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego. 

Letnia Strzelba IPSC o Puchar Prezesa Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego LEVEL 2 - OVERALL (.pdf)

Letnia Strzelba IPSC o Puchar Prezesa Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego LEVEL 2 - KATEGORIE (.pdf)

W dniach od 19 (przedmecz) do 20 (mecz główny) września 2020 roku, na dwóch obiektach Strzelnica Nieczajna w miejscowości Nieczajna, rozegrane zostały po raz pierwszy w historii naszego Związku, Mistrzostwa Wielkopolski "PISTOLET IPSC + PCC" - level 1. Impreza została zorganizowana przez Klub Strzelecki Tarcza Szamotuły oraz Wielkopolskie Towarzystwo Strzeleckie Tarcza Poznań, przy współudziale Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w realizację tej imprezy, w szczególności Leszkowi Madajewskiemu i Krzysztofowi Klaczyńskiemu. To już trzecie duże zawody na strzelnicach w Nieczajnej, które odbyły się tam w ostatnim czasie. Cieszy fakt, że dzięki tym obiektom możemy podejmować się organizacji coraz większej ilości zawodów dynamicznych, rozgrywanych w formule strzelań IPSC. Znowu dopisała pogoda, dzięki czemu zawody były przeprowadzone bardzo sprawnie i szybko. Dopisali również strzelcy, którzy zjawili się w Nieczajnej z całej Polski.

Dziękujemy również za pomoc sponsorom: specshop.pl i GunMonkey, którzy ufundowali wspaniałe nagrody. Wszystkim startującym gratulujemy osiągniętych wyników, zdobytych tytułów Mistrza Wielkopolski i zapraszamy wszystkich na następne zawody z tego cyklu, które odbędą się w przyszłym roku.

W dniach od 5 (przedmecz) do 6 (mecz główny) września 2020 roku, na dwóch obiektach Strzelnica Nieczajna w miejscowości Nieczajna, rozegrane zostały V Mistrzostwa Polski w strzelbie IPSC. Wyśmienicie zaplanowane tory strzeleckie i strzelcy IPSC, którzy zjechali się z całego kraju, to recepta na udaną rywalizację o tytuł Mistrza Polski w strzelbie IPSC. Na szczęście dopisała pogoda. Impreza została zorganizowana wysiłkiem członków jednego z naszych wielkopolskich klubów - Dywizjon. To już drugie duże zawody w strzelbie IPSC, które rozegrane zostały na strzelnicy w Wielkopolsce, po niedawno rozegranej Letniej Strzelbie IPSC o puchar Prezesa Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego.

Dziękujemy również za pomoc sponsorom: Jaguar Land Rover Karlik, INCORSA Broń Amunicja Akcesoria, Sky Camp, Halinka ARMS oraz FAM - Pionki, którzy ufundowali wspaniałe nagrody. Wszystkim startującym gratulujemy osiągniętych wyników, zdobytych tytułów Mistrza Polski i zapraszamy wszystkich na następne zawody na wielkopolskie strzelnice w miejscowości Nieczajna, które odbędą się jeszcze w tym roku.

Poniżej pełne wyniki Mistrzostw Polski:

Mistrzostwa Polski - Strzelba IPSC - Overall (.pdf)

Mistrzostwa Polski - Strzelba IPSC - Kategory (.pdf)

Mistrzostwa Polski - Strzelba IPSC - Region (.pdf)

Wielkopolski Związek Strzelectwa Sportowego objął swoim patronatem V Mistrzostwa Polski w strzelbie IPSC, które odbędą się na strzelnicy sportowej Nieczajna k. Poznania. Bezpośrednim organizatorem zawodów jest Stowarzyszenie Strzeleckie "DYWIZJON" Poznań. Poniżej podstawowe informacje dotyczące Mistrzostw.

Termin: 5-6 wrzesień/september 2020

Organizator / Organized by: Stowarzyszenie Dywizjon Poznań

Wielkopolski Związek Strzelectwa Sportowego wspólnie z KS TARCZA Szamotuły oraz Wielkopolskim Towarzystwem Strzeleckim TARCZA POZNAŃ, zaprasza do wzięcia udziału w Mistrzostwach Wielkopolski "PISTOLET IPSC + PCC". Poniżej szczegółowe informacje na temat zawodów.

Termin:

  • 19 września – Przedmecz,
  • 20 września – Mecz Główny

Miejsce: Strzelnice w miejscowości Nieczajna

Organizator: Wielkopolski Związek Strzelectwa Sportowego, KS Tarcza Szamotuły, Wielkopolskie Towarzystwo Strzeleckie TARCZA POZNAŃ

W dniach od 15 (przedmecz) do 16 (mecz główny) sierpnia 2020 roku, na dwóch obiektach w miejscowości Nieczajna, rozegrane zostały cykliczne zawody Letnia Strzelba IPSC o puchar Prezesa Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego - level 1. Piękna pogoda, wyśmienicie zaplanowane tory strzeleckie i wspaniali strzelcy dynamiczni, którzy zjechali się z całego kraju, to recepta na udaną rywalizację w formule strzelań dynamicznych IPSC. Impreza została zorganizowana przez Klub Strzelecki Tarcza Szamotuły oraz Wielkopolskie Towarzystwo Strzeleckie Tarcza Poznań, przy współudziale Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w realizację tej imprezy, w szczególności Leszkowi Madajewskiemu i Krzysztofowi Klaczyńskiemu, dzięki którym ta cykliczna impreza strzelecka mogła zostać rozegrana już po raz czwarty. Tym większe jest nasze zadowolenie, że wróciliśmy na obiekt w Wielkopolsce. Poprzednie dwie imprezy zostały rozegrane poza granicami naszego województwa. Gratulujemy wszystkim zwycięzcą poszczególnych klas sprzętowych i kategorii.

Wielkopolski Związek Strzelectwa Sportowego wspólnie z KS TARCZA Szamotuły oraz Wielkopolskim Towarzystwem Strzeleckim TARCZA POZNAŃ, zaprasza do wzięcia udziału w kolejnych zawodach LETNIA STRZELBA IPSC o Puchar Prezesa WZSS. Poniżej szczegółowe informacje na temat zawodów.

Termin: 

  • 15.08. - Przedmecz, 
  • 16.08. - Mecz Główny 

Miejsce: Strzelnice w miejscowości Nieczajna k/Poznania
Organizator: Wielkopolski Związek Strzelectwa Sportowego, KS Tarcza Szamotuły, Wielkopolskie Towarzystwo Strzeleckie TARCZA POZNAŃ.

W niedzielę, 28 lipca, na strzelnicy Towarzystwa Strzeleckiego SIGMA SHOOTING w Drużbicach, woj. łódzkie, rozegrane zostały zawody L2 Letnia Strzelba IPSC o Puchar Prezesa Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego. To już trzecia edycja tych zawodów. Z uwagi na brak odpowiedniego obiektu w Wielkopolsce, po raz drugi zostały one zorganizowane na strzelnicy w innym województwie. W zeszłym roku impreza ta gościła w Rybieńscu woj. kujawsko - pomorskie. Jednak nie to jest najważniejsze. Pomimo upalnej pogody strzelcy dopinali i toczyli swoje zmagania na 10 torach w klasach sprzętowych: MODIFIED, OPEN, STANDARD oraz STANDARD MANUAL. Spośród startujących zawodników utworzono również kategorie zwodnicze: Ladies, Seniors i Super Seniors.

Zawody zorganizowano dzięki zaangażowaniu trzech podmiotów: 

  1. Stowarzyszenie Strzeleckie "BELLONA" w Kaliszu,
  2. Klub Strzelecki "TARCZA" w Szamotułach,
  3. Towarzystwa Strzeleckiego "SIGMA SHOOTING" w Drużbicach.

Dziękujemy również za pomoc sponsorom: Trend Micro Polska, GunMonkey i BUOS, którzy ufundowali wspaniałe nagrody. Wszystkim startującym gratulujemy osiągniętych wyników, zdobytych pucharów i zapraszamy wszystkich na następne zawody z tego cyklu, które odbędą się w przyszłym roku. 

Na strzelnicy Jaworskiego Klubu Strzeleckiego UR odbywały się, trwające od 20 do 21 lipca, zawody karabinowe L3 TROP Rifle Polish Open 2019 czyli Mistrzostwa Polski w karabinie IPSC. Na starcie stanęła czołówka zawodników z Polski oraz, co niezwykle miłe, spora grupa strzelców z za granicy. Kolejny raz możemy pogratulować wyników strzelcom z Wielkopolski. W klasie OPEN kategoria SENIOR, drugie miejsce zajął Andrzej Kaniewski z Klubu Strzeleckiego Tarcza Szamotuły, a trzecie miejsce Krzysztof Lis reprezentujący barwy klubowe Stowarzyszenia Dywizjon Poznań. Pierwsze miejsce zajął Andrzej Tomczak – CWKS LEGIA Warszawa. Gratulujemy startu i osiągniętych wyników. Mistrzami Polski w pozostałych klasach zostali:

Klasa OPEN kategoria Senior:
1. Andrzej Tomczak – CWKS LEGIA Warszawa
2. Andrzej Kaniewski – KS TARCZA Szamotuły
3. Krzysztof Lis – Stwowarzyszenie DYWIZJON Poznań
klasa OPEN:
1. Marcin Tausiewicz – CWKS LEGIA Warszawa
2. Arkadiusz Jaźwiński – CWKS LEGIA Warszawa
3. Tomasz Redecki – Stowarzyszenie KABAR w Łodzi
klasa STANDARD, kategoria Senior:
1. Tomasz Szopiński – Strzelecki Klub Sportowy ARDEA Gdańsk
2. Piotr Sroka – KSS ARSENAŁ Kraków
3. Paweł Olech – Szczecińskie Towarzystwo Strzeleckie.
klasa STANDARD
1. Maciej Sułek – CWZS ZAWISZA Klub Strzelecki Bydgoszcz
2. Jakub Stadnicki – ZIEMIA CHEŁMIŃSKA Toruń
3. Łukasz Borkowski – Klub Strzelecki Proelia Warszawa.

W dniu 30 czerwca 2019 roku, na Strzelnica ZKS w Warszawie odbyły się II Mistrzostwa Polski IPSC Mini Rifle. W tych zawodach strzelano konkurencje IPSC z karabinków bocznego zapłonu .22LR. Bardzo dobrze w tych zawodach zaprezentowali sie zawodnicy Stowarzyszenia Dywizjon Poznań: Krzysztof LIS i Zbigniew BASZCZUK, którzy zajęli odpowiednio 2 i 3 miejsce w Klasie OPEN Kategorii Senior. To bardzo duży sukces zawodników naszego, wielkopolskiego klubu. Serdecznie gratulujemy wyniku i zdobytych medali Mistrzostw Polski. Zawody rozgrywano na dwunastu torach, gdzie trzeba było oddać ponad 200 strzałów co w temperaturze ponad 40 stopni wyciskało z zawodników siódme poty. Strzały oddawano do tarcz Mikro IPSC i pomniejszonych blaszek, specjalnie dedykowanych do tego typu strzelań, co było dla strzelców nowym wyzwaniem. Dzięki pomocy warszawskiej firmy INCORSA Broń Amunicja Akcesoria w ręce szczęśliwego wybrańca losu powędrował także wspaniały karabinek na nabój .22LR produkcji GSG AK47 .22LR.

Już po raz drugi Wielkopolski Związek Strzelectwa Sportowego wspomagał organizację zawodów: LETNIA STRZELBA IPSC L.1 - o puchar Prezesa Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego, które były III Rundą Pucharu Polski w strzelbie IPSC. W tym roku zawody zostały zorganizowane na strzelnicy Ośrodka Szkoleń Strzeleckich w Rybieńcu, woj. kujawsko - pomorskie, w dniach 28 i 29 lipca 2018 roku. W zawodach brało udział 91 zawodników, spośród których sklasyfikowano 86 strzelców, startujących w czterech klasach strzelby IPSC: MODIFIED, OPEN, STANDARD oraz STANDARD MANUAL. Należy zauważyć, że impreza cieszy się dużym zainteresowaniem zawodników, którzy wyspecjalizowali się w strzelaniu dynamicznym ze strzelby gładkolufowej. Świetna organizacja zawodów, ich wysoki poziom sportowej rywalizacji, a także zaangażowanie grupy osób zajmujących się strzelaniami dynamicznymi w naszym Związku, pozwalają stwierdzić, że impreza ta wejdzie na stałe do corocznego kalendarza strzelań. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Stowarzyszenia Strzeleckiego "BELLONA" w Kaliszu i GS "ACTIVER" Poznań, a także Omega Military Poland i 3GUN. Miejmy nadzieję, że już w przyszłym roku uda się ją zorganizować na terenie Wielkopolski.

Wielkopolski Związek Strzelectwa Sportowego wspólnie z organizatorami bezpośrednimi zawodów: Stowarzyszeniem Strzeleckiim „Bellona” Kalisz i „Activer” Poznań – zapraszają na drugą edycję Grand Prix Polski w strzelbie IPSC - Letnia strzelba o Puchar Prezesa Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego.

Termin: 29 lipca 2018 ( 28.07 prematch)
Miejsce: strzelnica OSS Rybieniec k. Chełmna
Rejestracja: https://goo.gl/forms/efg97lSPCbMQCWor1

Koniec rejestracji: 2018-07-28

IPSC Region Polska (International Practical Shooting Confederation) - strona organizacji

W dniu 10 marca 2018 na  strzelnicy sportowej w Nowolipsku k/Chocza zostanie zorganizowany dla wszystkich chętnych egzamin kompetencyjny na zawodników IPSC.

Egzamin rozpocznie się o godzinie 12:00.

Egzamin składa się z części teoretycznej trwającej 20 minut (test zawierający 20 pytań) oraz praktycznej – trzy tory z minimalną ilością strzałów 36.

Przystępujący do egzaminu musi posiadać ważną licencję zawodniczą PZSS. Broń i amunicja własna. Amunicja minimum 36 szt., pas z kaburą i ładownicami spełniającymi wymogi przepisów IPSC, ochronniki słuchu i wzroku oraz długopis. Osoby, które nie zaliczą egzaminu teoretycznego nie będą dopuszczone do egzaminu praktycznego.

Koszt egzaminu wynosi 50,00 zł.

Zapisy na egzamin za pomocą formularza na www.bellona.kalisz.pl

Do egzaminu mogą przystąpić tylko osoby które zarejestrują się do 8 marca 2018 roku.

Wszelkie pytania prosimy kierować pod adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Link do przepisów IPSC na http://ipsc-pl.org/przepisy-ipsc/

Wszelkie obowiązujące procedury testu kompetencyjnego na: 
http://ipsc-pl.org/wp-content/uploads/2016/02/Egzamin_IPSC_Regulamin_Tory_v1.61.pdf

Zapraszam Grzegorz Namysł tel.885 867 867

Począwszy od 27 października Klub Strzelecki "Defendu" Sp. z o. o. jest oficjalnie zarejestrowanym klubem IDPA w Polsce. International Defensive Pistol Association to międzynarodowa federacja strzelectwa dynamicznego, której profil znakomicie odpowiada formie uprawiania strzelectwa przez zaowdników KS "DEFENDU". 21 października zawodnicy KS "DEFENDU" wzięli udział w zawodach IDPA zorganizowanych we Włoszech przez zaprzyjaźniony klub Arena Shooters. Wystartowało w nich 150 osób z kilku krajów, w różnych klasach sprzętowych (SSP, ESP, CDP, CCP, REV) i klasach umiejętnościach (od niesklasyfikowanych do Expert). Najlepszy wynik to wynik Artura Silskiego. Zawody były zorganizowane na 7 torach i mialy 12 przebiegów. Dzień później pieciu przedstawicieli KS "DEFENDU": Szymon Anders, Wojciech Gortych, Szymon Gosek, Łukasz Jaworski, Artur Silski ukończyło kurs i zdobyło międzynarodowe uprawnienia IDPA Safety Officer - pozwalające prowadzić i sędziować zawody i testy klasyfikacyjne IDPA. Serdecznie gratulujemy.

Artykuł na stronie klubu.
Potwierdzenie rejestracji na stronie IDPA.
Link do strony IDPA.