Zawody w Wielkopolsce

W dniach 4 i 5 października 2019 roku wielkopolscy strzelcy rywalizowali na strzelnicy Strzeleckiego Klubu Sportowego "DWÓR GRUNWALDZKI" w Poznaniu o tytuł Mistrza Wielkopolski w strzelaniu z pistoletu sportowego i pistoletu centralnego zapłonu. W ramach Mistrzostw rozgrywano dodatkowo GRAND PRIX Wielkopolski w strzelaniu z pistoletu centralnego zapłonu, w którym rywalizowali ze sobą w formule OPEN, zawodnicy strzelający w postawie z jednej ręki, jak i z obu rąk.

Mistrzem Wielkopolski w konkurencji Psp - 20 został KOZŁOWSKI Stanisław SKS "DWÓR GRUNWALDZKI" w Poznaniu, drugie miejsce zajął KANDULSKI Maciej, reprezentujący GKS "GRYF" Grodzisk Wielkopolski, a trzecie miejsce zdobył DEREŻYŃSKI Mariusz z WKS "GRUNWALD" w Poznaniu. W klasyfikacji kobiet, w tej samej konkurencji, Mistrzem Wielkopolski została KANDULSKA Weronika reprezentująca barwy GKS "GRYF" Grodzisk Wielkopolski, drugie miejsce zajęła REJMAN Julia, równiez reprezentująca GKS "GRYF" Grodzisk Wielkopolski, a trzecie PIŃKOWSKA Violetta, WTS "TARCZA 96" w Poznaniu.

W konkurencji z broni centralnego zapłonu, Mistrzem Wielkopolski został SINIAWSKI Andrzej SKS "DWÓR GRUNWALDZKI" w Poznaniu. Drugie miejsce zajął TRUTY Tomasz reprezentujący SKS "INTERCONTINENTAL" w Pile, a trzecie KANDULSKI Maciej GKS "GRYF" Grodzisk Wielkopolski. W konkurencji Pcz - 20 wystartowały również dwie kobiety. Rywalizację wygrała REJMAN Julia z GKS "GRYF" Grodzisk Wielkopolski, pokonując w bezpośredniej walce KANDULSKĄ Weronikę z tego samego klubu.

Wielkopolski Związek Strzelectwa Sportowego, wspólnie ze Strzeleckim Klubem Sportowym „DWÓR GRUNWALDZKI” w Poznaniu organizuje w dniach: 4 (piatek) oraz 5 (sobota) października 2019 roku

MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI W STRZELANIU Z PISTOLETU SPORTOWEGO I PISTOLETU CENTRALNEGO ZAPŁONU – 2018

Zawody odbędą się na strzelnicy SKS „DWÓR GRUNWALDZKI” w Poznaniu, ul. Grunwaldzka 3

 • Rozpoczęcie zawodów 4 października (piątek) – godz. 16.00 (5 zmian)
 • Rozpoczęcie zawodów 5 października (sobota) – godz. 10.00 (7 zmian)
 • Zakończenie zawodów 5 października (sobota) – około godz. 15.30

Każda zmiana – 11 stanowisk. Informujemy, że Zarząd Leszczyńskiego Okręgowego Związku Strzelectwa postanowił pokryć startowe w zawodach, zawodnikom z klubów zrzeszonych w tym Związku. 

Tegoroczne Mistrzostwa zostaną rozegrane w następujących konkurencjach:

 • pistolet  sportowy 20 strzałów, część dokładna - 25m (Psp 20),
 • pistolet centralnego zapłonu 20 strzałów, część dokładna – 25m (Pcz 20) –  (broń kal.7,62-9,65 bez pistoletu TT)

W ramach konkurencji pistolet centralnego zapłonu 20 strzałów, część dokładna – 25m (Pcz 20), rozegrane zostanie GRAND PRIX Wielkopolski w strzelaniu z pistoletu centralnego zapłonu. Zawodnicy startujący w ramach GRAD PRIX, będą mogli strzelać używając dwuręcznego chwytu broni. Wyniki osób strzelających z dwóch rąk będą zaliczone jedynie do GRAND PRIX Wielkopolski Pcz 20 i nie będą wchodzić do klasyfikacji Mistrzostw Wielkopolski. 

height=

W sobotę, 15 czerwca bieżącego roku, na strzelnicy w Mutowie, odbyły się Drugie Mistrzostwa Wielkopolski w Strzeleniu z Broni Historycznej Centralnego Zapłonu. Zmagania pod patronatem Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego, zorganizował Klub Strzelecki Tarcza Szamotuły. Rozegrano konkurencje: pistolet, karabin oraz pistolet wojskowy. Zasady rywalizacji były równe dla wszystkich konkurencji. Postawa strzelecka stojąc, dystans 50 metrów, 20 strzałów - 10 do tarczy N23P i 10 do tarczy TS4, czas - 20 minut. Broń musiała mieć rocznikowo 60 lat. Zawodnik musiał udokumentować rocznik produkcji danej jednostki broni z której chciał wykonywać poszczególne konkurencje w zawodach. Ponadto broń mogła być użyta podczas zmagań tylko i wyłącznie w stanie dokładnie takim, w jakim opuściła fabrykę. 

Podczas zawodów dominowały jednostki klasyczne i wręcz kultowe, tj. wielka trójka karabinów, które brały udział zarówno w Pierwszej jak i Drugiej Wojnie Światowej: Mauser, Mosin, Enfield oraz karabiny cieszące się wysoką jakością wykonania, trwałością oraz celnością: szwedzki Karol Gustaw i szwajcarski Schmidt Rubin z początku XX wieku. W konkurencji broni krótkiej strzelano z rewolwerów Nagant i Webley oraz Oficcer Match, pistoletów Walther P-38, TT, P-64, Makarov. Był także Vis z początku "produkcji niemieckiej", czyli początku 1941 roku, zmontowany jeszcze na "polskich częściach". Najstarszym egzemplarzem był Luger z 1916 roku. Ponadto strzelano z pistoletów wojskowych. Największym powodzeniem cieszyła się „Pepesza” najstarsza z 1944 roku oraz PPS Wz-43, a także legendarny Sten z 1943 roku. 

height=

Wielkopolski Związek Strzelectwa Sportowego oraz Klub Strzelecki Tarcza Szamotuły, zapraszają na II Mistrzostwa Wielkopolski w Strzelaniu z Broni Historycznej Centralnego Zapłonu. Zawody odbędą się na strzelnicy w Mutowie koło Szamotuł w dniu 15 czerwca 2019 roku (sobota) od godziny 9.00. 

Zapraszamy sympatyków, kolekcjonerów i pasjonatów strzelectwa historycznego, posiadających licencję zawodniczą na 2019 rok Jednocześnie informujemy, że na prośbę zawodników zainteresowanych udziałem w mistrzostwach, organizatorzy wprowadzili zmianę w regulaminie zawodów. Zgodnie z sugestiami zainteresowanych, obniżono wiek broni z której będzie można strzelać.  Nowym kryterium jest udokumentowanie osiągnięcie 50 lat danej jednostki broni od okresu jej produkcji. Wobec powyższego, broń wytworzona w roku 1969 i starsza, będzie mogła być użyta podczas zawodów. Dla osób nie posiadających własnej broni i amunicji, istnieje możliwość odpłatnego użyczenia. Rozgrywane będą trzy konkurencje:

 1. Pistolet/rewolwer,
 2. Pistolet wojskowy (pistolet maszynowy - PM, pistolet z kolbą),
 3. Karabin.

Wszystkie konkurencje: dwadzieścia strzałów (po dziesięć do tarcz: N23P i Ts-2), strzelane z postawy stojącej i dystansu 50 metrów w czasie 20 minut.  W załączeniu regulamin mistrzostw. Do zobaczenia na strzelnicy.  

Regulamin II Mistrzostw Wielkopolski w Strzelaniu z Broni Historycznej Centralnego Zapłonu (.pdf)

W dniach 5 i 6 października 2018 roku wielkopolscy strzelcy rywalizowali na strzelnicy Strzeleckiego Klubu Sportowego "DWÓR GRUNWALDZKI" w Poznaniu, w Mistrzostwach Wielkopolski w strzelaniu z pistoletu sportowego i pistoletu centralnego zapłonu. W ramach Mistrzostw rozgrywano dodatkowo GRAND PRIX Wielkopolski w strzelaniu z pistoletu centralnego zapłonu, w którym rywalizowali ze sobą w formule OPEN, zawodnicy strzelający w postawie z jednej ręki, jak i z obu rąk.

Mistrzem Wielkopolski w konkurencji Psp - 20 został nasz czołowy junior - PAWLIKOWSKI Aleksander WKS "GRUNWALD" Poznań, drugie miejsce zajął SROCZYŃSKI Michał, reprezentujący ten sam klub, a trzecie miejsce zdobył RUCIŃSKI Przemysław z SKS DWÓR GRUNWALDZKI" w Poznaniu. W klasyfikacji kobiet, w tej samej konkurencji, Mistrzem Wielkopolski została BARTOSZ Dominika reprezentująca barwy UKS "LESNA" Leszno, drugie miejsce zajęła KANDULSKA Weronika GKS "GRYF" Grodzisk Wielkopolski, a trzecie REJMAN Julia, również z GKS "GRYF" Grodzisk Wielkopolski.

Wielkopolski Związek Strzelectwa Sportowego, wspólnie ze Strzeleckim Klubem Sportowym „DWÓR GRUNWALDZKI” w Poznaniu organizuje w dniach: 5 (piatek) oraz 6 (sobota) października 2018 roku:

MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI W STRZELANIU Z PISTOLETU SPORTOWEGO I PISTOLETU CENTRALNEGO ZAPŁONU – 2018
wraz z GRAND PRIX Wielkopolski w strzelaniu z pistoletu centralnego zapłonu

Zawody odbędą się na strzelnicy SKS „DWÓR GRUNWALDZKI” w Poznaniu, ul. Grunwaldzka 3

 • Rozpoczęcie zawodów 5 października (piątek) – godz. 16.00 (5 zmian)
 • Rozpoczęcie zawodów 6 października (sobota) – godz. 10.00 (7 zmian)
 • Zakończenie zawodów 6 października (sobota) – około godz. 15.30

Każda zmiana – 11 stanowisk. Informujemy, że Zarząd Leszczyńskiego Okręgowego Związku Strzelectwa postanowił pokryć startowe w zawodach, zawodnikom z klubów zrzeszonych w tym Związku.

Strzelecki Klub Sportowy "DWÓR GRUNWALDZKI" w Poznaniu, wyszedł z inicjatywą wprowadzenia do kalendarza imprez Związku cyklicznych zawodów strzeleckich dla lekarzy i ratowników medycznych, ktore zostałyby połączone z istniejącym już Memoriałem Edmunda Formanowicza. Serdecznie zapraszamy grono lekarzy i ratowników medycznych do wzięcia udziału w zawodach.

Patronem zawodów jest Ś.P. dr Edmund Formanowicz doskonały i ceniony specjalista, zastępca ordynatora Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu. Wieloletni członek Zarządu Strzeleckiego Klubu Sportowego "Dwór Grunwaldzki" w Poznaniu, pasjonat sportu strzeleckiego, który odszedł od nas 12 sierpnia 2015 roku.

Poniżej Regulamin zawodów.

W ostatnią sobotę czerwca bieżącego roku, na strzelnicy w Mutowie, odbyły się zawody strzeleckie. Były to Mistrzostwa Wielkopolski w Strzeleniu z Broni Historycznej Centralnego Zapłonu. Zmagania pod patronatem Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego, zorganizował Klub Strzelecki „Tarcza” Szamotuły. Rozegrano konkurencje: pistolet, karabin oraz pistolet wojskowy. Zasady rywalizacji były równe dla wszystkich konkurencji. Postawa strzelecka stojąc, dystans 50 metrów, 20 strzałów - 10 do tarczy 23P i 10 do tarczy TS4, czas - 20 minut. Każda jednostka broni, aby mogła być zakwalifikowana do udziału w zawodach, musiała być co najmniej sześćdziesięcioletnia i w stanie dokładnie takim, w jakim opuściła fabrykę. Podczas zawodów dominowały jednostki klasyczne, tj. karabiny: Mauser, Mosin, Karol Gustaw. Najstarsza broń jaka pojawiła się na zawodach to Schmidt Rubin z 1906 roku.  W konkurencji broni krótkiej strzelały: Naganty, Walthery P-38, TT-Wz33 a najstarszym egzemplarzem był Luger z 1916 roku. Ponadto strzelano z pistoletów wojskowych. Największym powodzeniem cieszyła się „Pepesza” najstarsza z 1944 roku oraz PPS Wz-43.

Wielkopolski Związek Strzelectwa Sportowego oraz Klub Strzelecki Tarcza Szamotuły, serdecznie zapraszają na Pierwsze Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w Strzelaniu z Broni Historycznej Centralnego Zapłonu. Zawody odbędą się na strzelnicy w Mutowie k. Szamotuł w dniu 30 czerwca 2018 roku od godziny 9.00.

Zapisy w dniu zawodów do godziny 12.00 w Biurze Zawodów na strzelnicy.

Zapraszamy sympatyków i pasjonatów strzelectwa posiadających licencję zawodniczą. 

Dla osób nie posiadających własnej broni, organizator zapewnia użyczenie broni i amunicji spełniającej wymogi i kryteria, na warunkach określonych w regulaminie zawodów - w załączeniu. Rozgrywane będą trzy konkurencje:

 1. Karabin historyczny centralnego zapłonu,
 2. Pistolet historyczny centralnego zapłonu,
 3. Historyczny pistolet wojskowy centralnego zapłonu.

Do zdobycia medale i dyplomy oraz tytuły Mistrza Wielkopolski w wyżej wymienionych konkurencjach. Dla najlepszego strzelca w trójboju do zdobycia Puchar Prezesa WZSS. Do wygrania również Puchary w trzech dwubojach. Do zobaczenia na strzelnicy.  

REGULAMIN ZAWODÓW (.pdf)

Uchwała nr 20 / 2018 Zarządu Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego z dnia 9 maja 2018 roku w sprawie organizacji Otwartych Mistrzostw Wielkopolski w strzelaniu z broni historycznej centralnego zapłonu, w roku 2018

W dniach od 6 do 7 października 2017 roku, Wielkopolski Związek Strzelectwa Sportowego wspólnie ze Strzeleckim Klubem Sportowym "DWÓR GRUNWALDZKI" w Poznaniu, był organizatorem zawodów:

MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI W STRZELANIU Z PISTOLETU SPORTOWEGO I PISTOLETU CENTRALNEGO ZAPŁONU

Mistrzami Wielkopolski zostali:

Pistolet sportowy 20 strzałów - mężczyźni PAWLIKOWSKI Aleksander WKS Grunwald Poznań
Pistolet centralnego zapłonu 20 strzałów - mężczyźni DRESZER Andrzej KSS LOK VIS Gostyń
Pistolet sportowy 20 strzałów - kobiety BORSUK Dominika SKS Dwór Grunwaldzki Poznań
Pistolet centralnego zapłonu 20 strzałów - kobiety REJMAN Julia GKS Gryf Grodzisk Wlkp.

Dziekujemy wszystkim uczestnikom za sportową walkę, a sędziom za perfekcyjne i sprawne przeprowadzenie zawodów. Gratulujemy osiągniętych wyników i zapraszamy na kolejne Mistrzostwa Wielkopolski za rok.

Komunikat z zawodów.

Wielkopolski Związek Strzelectwa Sportowego w Poznaniu, wspólnie z Myśliwskim Klubem Sportowym "DIANA" w Poznaniu organizuje w dniach:

od 28 września (czwartek) do 1 października (niedziela)

OTWARTE MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI W KONKURENCJACH STRZELAŃ DO RZUTKÓW
(skeet, trap, double trap)

Zawody dobędą się na strzelnicy "LIZAWKA" w Poznaniu. Bezpośrednim organizatorem zawodów będzie Myśliwski Klub Sportowy „DIANA” w Poznaniu. Mistrzostwa są imprezą z kalendarza Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego.

ZOBACZ PROGRAM I REULAMIN ZAWODÓW.
LINK DO ZGŁOSZEŃ NA ZAWODY.

 

Wielkopolski Związek Strzelectwa Sportowego w Poznaniu, wspólnie ze Strzeleckim Klubem Sportowym „DWÓR GRUNWALDZKI” w Poznaniu organizuje w dniach:

7 (piatek) oraz 8 (sobota) października 2016 roku

zawody strzeleckie :

MISTRZOSTWA  WIELKOPOLSKI W STRZELANIU Z PISTOLETU SPORTOWEGO I PISTOLETU CENTRALNEGO ZAPŁONU 2017

Zawody odbędą się na strzelnicy SKS „DWÓR GRUNWALDZKI”  w Poznaniu, ul. Grunwaldzka 3
    * Rozpoczęcie zawodów 6 października (piątek) – godz. 16.00 ( 5 zmian )
    * Rozpoczęcie zawodów 7 października (sobota) – godz. 10.00 ( 7 zmian )
    * Zakończenie zawodów 7 października (sobota) – około godz. 15.30
Każda zmiana – 11 stanowisk

pobierz REGULAMIN ZAWODÓW

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w zawodach.

W dniach 7 i 8 października 2016 roku roku rozegrano Mistrzostwa Wielkopolski w strzelaniu z pistoletu sportowego i centralnego zapłonu. Mistrzostwa rozgrywano w dwóch konkurencjach: pistolet sportowy 20 i pistolet centralnego zapłonu 20, w formule open z podziałem na klasyfikację kobiet i mężczyzn.

W konkurencji Pcz 20 kobiet wystartowała jedna zawodniczka, Pani REPKA Agnieszka z SKS "DWÓR GRUNWALDZKI" w Poznaniu, która uzyskała wynik 80 pkt.

W konkurencji Psp 20 kobiet wystartowało 10 zawodniczek, spośród których najlepsze okazały się:

 1. BORSUK Dominika Dwór Grunwaldzki Poznań - 186 pkt - tytuł Mistrza Wilekopolski
 2. ŻURCZAK Magdalena Dwór Grunwaldzki Poznań - 181 pkt
 3. REJMAN Julia Gryf Grodzisk - 176 pkt
W konkurencji Psp 20 mężczyzn wystartowało 35 zawodników, a podium tych zawodów wygładało następująco:

 1. ROGACKI Ryszard Bursztyn Kalisz - 189 pkt - tytuł Mistrza Wilekopolski
 2. PAWLIKOWSKI Aleksander Grunwald Poznań - 185 pkt
 3. GRUSZECKI Bartosz Grunwald Poznań - 184 pkt
W konkurencji Pcz 20 mężczyzn wystartowało 26 zawodników, a najlepsi z nich, to:

 1. GRUSZECKI Bartosz Grunwald Poznań - 188 pkt - tytuł Mistrza Wilekopolski
 2. KRAWCZYK Stanisław Bursztyn Kalisz - 183 pkt
 3. SROCZYŃSKI Michał Grunwald Poznań - 181 pkt
Wszytskim gratulujemy osiągniętych wyników i zapraszamy ponownie na następne zawody z cyklu Mistrzostw Wielkopolski w przyszłym roku.

Komunikat klasyfikacyjny Mistrzostw Wielkopolski w strzelaniu z pistoletu sportowego i centralnego zapłonu
W dniu 23 września 2016 roku w Grodzisku Wielkopolskim odbyły się pierwsze Mistrzostwa Wielkopolski Strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Strzelectwie Sportowym o Puchar Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. kpt. Andrzeja Bartkowiaka. Zawody odbyły się zgodnie z przepisami PZSS oraz ISSF i według regulaminu zawodów opracowanego na ich podstawie. W zmaganiach brali udział funkcjonariusze w służbie czynnej reprezentujący wszystkie komendy powiatowe i miejskie z terenu województwa wielkopolskiego, oraz reprezentacja Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu. W sumie w zawodach udział wzięło 96 wielkopolskich funkcjonariuszy. Strzelano po dziesięć strzałów ocenianych z pistoletu sportowego, do sportowej tarczy pistoletowej z odległości 25 metrów, oraz karabinu sportowego z dystansu 50 metrów do tarczy karabinowej.
 

Wielkopolski Związek Strzelectwa Sportowego w Poznaniu, wspólnie ze Strzeleckim Klubem Sportowym „DWÓR GRUNWALDZKI” w Poznaniu organizuje w dniach:
 

7 (piatek) oraz 8 (sobota) października 2016 roku


zawody strzeleckie :

MISTRZOSTWA  WIELKOPOLSKI W STRZELANIU Z PISTOLETU SPORTOWEGO I PISTOLETU CENTRALNEGO ZAPŁONU 2016


Zawody odbędą się na strzelnicy SKS „DWÓR GRUNWALDZKI”  w Poznaniu, ul. Grunwaldzka 3

    * Rozpoczęcie zawodów 7 października (piątek) – godz. 16.00 ( 5 zmian )
    * Rozpoczęcie zawodów 8 października (sobota) – godz. 10.00 ( 7 zmian )
    * Zakończenie zawodów 8 października (sobota) – około godz. 15.30

Każda zmiana – 11 stanowisk

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w zawodach.


pobierz REGULAMIN ZAWODÓW
W dniach 9 i 10 października 2015 roku odbyła się na strzelnicy SKS "DWÓR GRUNWALDZKI" w Poznaniu kolejna już edeycja Mistrzostw Wielkopolski w Strzelaniach Pistoletowych 2015. Wyniki w rozegranych kategoriach przedstawiały sie nastepująco:

Pistolet sportowy 20 strzałów - mężczyźni                            

I    KRAWCZYK Stanisław    BURSZTYN Kalisz        97;94    191
II    KANDULSKI Maciej    GRYF Grodzisk        95;95    190
III    ROGACKI Ryszard        BURSZTYN Kalisz        90;97    187

Pistolet sportowy 20 strzałów - kobiety                            

I    WITCZAK Katarzyna    WKS GRUNWALD Poznań    86;93    179
II    WIŚNIEWSKA Adrianna    WKS GRUNWALD Poznań    85;92    177
III    BORSUK Dominika        DWÓR GRUNW. Poznań    86;91    177

Pistolet centralnego zapłonu 20 strzałów - mężczyźni        

I    KANDULSKI Maciej    GRYF Grodzisk        93;96    189
II    KRAWCZYK Stanisław    BURSZTYN Kalisz        91;94    185
III    CZERWIŃSKI Marcin    DWÓR GRUNW. Poznań    92;91    183

Wszystkim zawodnikom gratulujemy osiągniętych wyników i dziękujemy za udział w zawodach. Poniżej publikujemy pełny komunikat z Mistrzostw.
 
POBIERZ KOMUNIKAT (pdf)                   
Wielkopolski Związek Strzelectwa Sportowego w Poznaniu, wspólnie ze Strzeleckim Klubem Sportowym „DWÓR GRUNWALDZKI” w Poznaniu organizuje w dniach:
 

9 (piatek) oraz 10 (sobota) października 2015 roku


zawody strzeleckie :

MISTRZOSTWA  WIELKOPOLSKI W STRZELANIU Z PISTOLETU SPORTOWEGO I PISTOLETU CENTRALNEGO ZAPŁONU 2015


Zawody odbędą się na strzelnicy SKS „DWÓR GRUNWALDZKI”  w Poznaniu, ul. Grunwaldzka 3

    * Rozpoczęcie zawodów 9 października – godz. 16.00 ( 5 zmian )
    * Rozpoczęcie zawodów 10 października – godz. 10.00 ( 7 zmian )
    * Zakończenie zawodów 10 października – około godz. 15.30

Każda zmiana – 11 stanowisk

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w zawodach.

pobierz REGULAMIN ZAWODÓW

Organizatror Mistrzostw Wielkopolski w strzelaniach pneumatycznych - które miały odbyć się w dniu 10 i 11 października 2014 roku na DWORZE GRUNWALDZKIM w Poznaniu, jakim jest

Wielkopolski Związek Strzelectwa Sportowego

informuje, że z powodu zbyt małej frekwencji (do chwili obecnej 9 zgłoszeń we wszytskich kategoriach) odwołuje te zawody. Należy ubolewać, że zawody nie znalazły chętnych do udziału.

Zarząd Związku

Kolejne Mistrzostwa Wielkopolski niestety już poza nami. W dniu 12.03.2016r., w sali sportowej Gimnazjum w Rawiczu rywalizowało ze sobą 155 zawodników z 11 klubów naszego województwa oraz GWARDII Zielona Góra, ŚLĄSKA Wrocław i AGATU Złotoryja. Zawodnicy startowali w czterech kategoriach wiekowych, tj. młodzików, juniorów młodszych, juniorów oraz seniorów. W kategorii młodzików, w konkurencji pistoletu pneumatycznego Mistrzem Wielkopolski został Miłosz Wachowiak LESNA Leszno (270 pkt.), a w konkurencji karabinu pneumatycznego Jakub Kruk GWARDIA ZIELONA GÓRA (292 pkt.).
 

W dniach 8 (sobota) oraz 9 (niedziela) marca 2014 roku rozegrano na strzelnicy SKS Dwór Grunwaldzki w Poznaniu:

MISTRZOSTWA  WIELKOPOLSKI W STRZELANIU Z PISTOLETU SPORTOWEGO I PISTOLETU CENTRALNEGO ZAPŁONU 2014.

Poniżej zamieszczamy komunikat z zawodów.

KOMUNIKAT PDF.

 

W dniach 25/26 października 2013 roku odbyły się


OTWARTE MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI W STRZELANIU Z BRONI PNEUMATYCZNEJ


Poniżej zamieszczamy komunikat z zawodów.

KOMUNIKAT 

 
 
W dniu 16 marca 2015 roku odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski w strzelaniu pneumatycznym. Impreza odbywała się w dwóch lokalizacjach:


Strzelnica sportowa OSiR Rawicz – Sierakowo ul. Leśna
młodziczki i młodzicy do 15 lat Kpn 30 i Ppn 30


Hala sportowa GIMNAZJUM  Sierakowo – Rawicz ul. Przyjemskiego 35

Open - Juniorki mł., juniorzy mł., juniorzy i juniorki, seniorki i seniorzy - Kpn 40 i Ppn 40

SUPERFINAŁY z Kpn i Ppn.

W celu uatrakcyjnienia przebiegu Mistrzostw przyjęto rozgrywanie wszystkich konkurencji w formule "open" - czyli wspólnej rywalizacji kobiet i mężczyzn, jedynie z podziałem na poszczególne kategorie wiekowe. Spośród wszytskich uczestników zawodów, zawodnicy którzy zajęli pierwsze i drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej uzyskiwali kwalifikację do Superfinałów, które rozegrano z podziałem na dwie dyscypliny, pistolet i karabin. Dziesięcioosobowy skład Superfinałów został uzupełniony o dwie osoby, które zostały wylosowane przez zespół sędziowski. Konkurencje rozegrane w posczególnych kagoriach wiekowych wyłoniły Mistrzów WIelkopolski w roku 2015, natomiast w Superfinałach zawodnicy rywalizowali o Puchar Prezesa Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego.
 
Pobierz:
 1. Komunikat z zawodów "OPEN" - PDF
 2. Komunikat - Mistrzowie Wielkopolski w kategorich wiekowych "OPEN" - PDF

Poniżej czytaj całość artykułu.

Wielkopolski Związek Strzelectwa Sportowego w Poznaniu, wspólnie ze Strzeleckim Klubem Sportowym „DWÓR GRUNWALDZKI” w Poznaniu organizuje w dniach:
 

8 (sobota) oraz 9 (niedziela) marca 2014 roku


zawody strzeleckie :

MISTRZOSTWA  WIELKOPOLSKI W STRZELANIU Z PISTOLETU SPORTOWEGO I PISTOLETU CENTRALNEGO ZAPŁONU 2014Zawody odbędą się na strzelnicy SKS „DWÓR GRUNWALDZKI”  w Poznaniu, ul. Grunwaldzka 3

    * Rozpoczęcie zawodów 8 marca – godz. 10.00 ( 8 zmian )
    * Rozpoczęcie zawodów 9 marca – godz. 10.00 ( 6 zmian )
    * Zakończenie zawodów 9 marca – około godz. 15.00

Każda zmiana – 11 stanowisk

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w zawodach.

pobierz REGULAMIN ZAWODÓW 

 

Jednoczesnie przepraszamy za błąd, który wkradł się do pierwotnego kalendarza imprez strzeleckich na rok 2014, gdzie w powyższym terminie założono rozegranie mistrzostw w strzelaniach pneumatycznych. Marcowy termin rozgrywania mistrzostw w strzelaniach pistoletowych został określony w Uchwałe nr 18 / 2010 Zarządu Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu z dnia 29 września 2010 r. w sprawie organizacji cyklicznych zawodów strzeleckich rangi Mistrzostw Wielkopolski.

 

Za powstały błąd przepraszamy. 

W dniach 10 i 11 marca 2012 roku, na strzelnicy Strzeleckiego Klubu Sportowego "DWÓR GRUNWALDZKI" w Poznaniu, odbyły się

II MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI W STRZELANIU Z PISTOLETU SPORTOWEGO I PISTOLETU CENTRALNEGO ZAPŁONU

Poniżej zamieszczamy komunikat z zawodów.  W zawodach sklasyfiikowano:

 • 39 zawodników w konkurencji Pistolet sportowy 20 strzałów - część dokładna;
 • 2 zawodniczki w konkurencji Pistolet sportowy 20 strzałów - część dokładna;
 • 27 zawodników w konkurencji Pistolet centralnego zapłonu 20 strzałów - część dokładna.
Mistrzem Wielkopolski w strzelaniu z pistoletu sportowego, w roku 2012 został PRZEMYSŁAW SZEMRAJ reprezentujący Towarzystwo Sportowe "OLIMPIA" w Poznaniu. Wicemistrzem naszego województwa został reprezentant SKS "DWÓR GRUNWALDZKI" w Poznaniu - MARCIN CZERWIŃSKI. Trzecie miejsce zajął TOMASZ WOJTIUK z SKS INTERCONTINENTAL w Pile.
 
Spśród dwóch sklasyfikowanych zawodniczek w strzelaniu z pistoletu sportowego, zwyciężczynią konkurencji okazała się KRYSTYNA WIĄCZEK z Wojskowego Klubu Sportowego "GRUNWALD" w Poznaniu. Drugie miejsce zajęła MARTYNA SZKUDELSKA, reprezentująca RKS "BOCK" w Rawiczu. Pomimo małej frekwencji wśród kobiet, obie panie otrzymały medale i tytuły Mistrzyni i Wicemistrzyni naszego województwa.
 
W konkurencji pistoletu centralnego zapłonu, Mistrzem został STANISŁAW KRAWCZYK z KSS LOK "BURSZTYN" w Kaliszu. Wicemistrzostwo wywalczył WALDEMAR OWCZARCZAK reprezentujący SKS "DWÓR GRUNWALDZKI" w Poznaniu, a trzecie miejsce zajął RYSZARD ROGACKI z KSS LOK "BURSZTYN" w Kaliszu.
 
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w zawodach.
 

W dniu 15 października 2011 roku Zarząd WZSS w Poznaniu zaprasza wszystkich zawodników na:

MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI W STRZELANIU Z BRONI PNEUMATYCZNEJ

Powyższa impreza odbędzie się na Strzelnicy SKS "DWÓR GRUNWALDZKI" przy ul. Grunwaldzkiej 3 w Poznaniu.  Zawody zsotaną przeprowadzone w formule otwartej (bez podziału na grupy wiekowe) w dwóch konkurencjach:

 • pistolet pneumatyczny 40 strzałów - 10 m
 • karabin pneumatyczny 40 strzałów - 10 m

Zawody zostaną objęte klasyfikacją indywidualną w podziale na kobiety i mężczyzn. Termin Mistrzostw został przesunięty o tydzień w stosunku do planowanego terminu zawartego w Kalendarzu Imprez WZSS. Powodem tego są dwie przyczyny:

 • testy Kadry Wojewódzkiej - ktore odbędą się w dniu 8 października 2011 roku, czyli w czasie pierwotnego terminu zawodów, zawartego w kalendarzu,
 • niedzielne Wybory Parlamentarne.

Z uwagi na zminę terminu Mistrzostw Wielkopolski, zmianie ulega także termin zawodów "JESIEŃ 2011", które miały odbyć się na strzelnicy "DWÓR GRUNWALDZKI" w dniu 15 października. Zawody te odbęda się o tydzień później, czyli w dniu 22 października.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do wzięcia udziału w rywalizacji o tytuł Mistrza Wielkopolski. 

Poniżej REGULAMIN MISTRZOSTW WIELKOPOLSKI

Zobacz także:

 

Uchwała nr 18 / 2010 Zarządu Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu z dnia 29 września 2010 r. w sprawie organizacji cyklicznych zawodów strzeleckich rangi Mistrzostw Wielkopolski

 

 

Wielkopolski Związek Strzelectwa Sportowego, wspólnie z Leszczyńskim Okręgowym Związkiem Strzelectwa, zapraszają wszystkich strzelców na zawody, które odbęda się w dniu 26 czerwca 2011 roku, na strzelnicy LIZAWKA. W ramach powyższych zawodów, zgodnie z kalendarzem imprez strzeleckich WZSS, zostana rozegrane dwie konkurencje:

 1. Karabi dowolny 20 strzałów (Kdw-20)
 2. Trap 25

które będą miały rangę Mistrzostw Wielkopolski. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do wzięcia udziału w zawodach.

Link do pobrania protokółu z Mistrzostw.

Organizatorzy zawodów bardzo dziękują wszytskim uczestnikom za wzięzie udziału w rywalizacji o tytuł Mistrza Wielkopolski w Strzelaniach:

 1. Karabi dowolny 20 strzałów (Kdw-20)
 2. Trap 25.
Miejmy nadzieję, że zawody te na trwałe wejdą do kalendarza imprez strzeleckich odbywających się w naszym województwie, a frekwencja z roku na rok będzie coraz większa. Wszystkim zawodnikom gratulujemy osiągniętych wyników oraz zapraszamy na następne imprezy rangi mistrzowskiej, które zostaną zorganizowane w tym roku przez WZSS w Poznaniu. Informacja znajduje się w kalendarzu imprez na rok 2011.

Poniżej regulamin zawodów.

Wielkopolski Związek Strzelectwa Sportowego w Poznaniu, wspólnie ze Strzeleckim Klubem Sportowym „DWÓR GRUNWALDZKI” w Poznaniu organizuje w dniach:
 

10 (sobota) oraz 11 (niedziela) marca 2012 roku

zawody strzeleckie :

MISTRZOSTWA  WIELKOPOLSKI W STRZELANIU Z PISTOLETU SPORTOWEGO I PISTOLETU CENTRALNEGO ZAPŁONU 2012


Zawody odbędą się na strzelnicy SKS „DWÓR GRUNWALDZKI”  w Poznaniu, ul. Grunwaldzka 3

 • Rozpoczęcie zawodów 10 marca – godz. 10.00 ( 10 zmian )
 • Rozpoczęcie zawodów 11 marca – godz. 10.00 ( 6 zmian )
 • Zakończenie zawodów 11 marca – około godz. 15.00

Każda zmiana – 11 stanowisk

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w zawodach.

pobierz REGULAMIN ZAWODÓW 


Wielkopolski Związek Strzelectwa Sportowego w Poznaniu, wspólnie ze Strzeleckim Klubem Sportowym „DWÓR GRUNWALDZKI” w Poznaniu, zgodnie z Kalendarzem Imprez WZSS, organizuje w dniu:

13 października 2012 roku (sobota)

zawody strzeleckie:

MISTRZOSTWA  WIELKOPOLSKI W STRZELANIU Z BRONI PNEUMATYCZNEJ 2012

Zawody odbędą się na strzelnicy SKS „DWÓR GRUNWALDZKI” w Poznaniu, ul. Grunwaldzka 3

 • Rozpoczęcie zawodów 13 października – godz. 9.00 ( 6 zmian )
 • Zakończenie zawodów 13 października – około godz. 18.00
 • Każda zmiana – 16 stanowisk

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w zawodach.

Regulamin Mistrzostw Wilekopolski

Uchwała nr 21 / 2011 Zarządu Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu z dnia 24 września 2012 r. w sprawie organizacji Mistrzostw Wielkopolski w Strzelaniach Pneumatycznych, w roku 2012.
W dniu 15 października 2011 roku, na strzelnicy Klubu "DWÓR GRUNWALDZKI" w Poznaniu, odbyła druga tura zawodow rangi Mistrzostw Wielkopolski. O tytuł mistrza naszego województwa, zawodnicy rywalizowali w dwóch konkuterncjach:

 •     Pistolet pneumatyczny 40 strzałów
 •     Karabin pneumatyczny 40 strzałów

W pierwszj konkurencji sklasyfikowano dwie zawodniczki oraz 19 zawodników. Mistrzami Wielkopolski zostali:

 • w klasyfikacji kobiet - KATARZYNA MAJCHRZAK - WKS GRUNWALD Poznań
 • w klasyfikacji mężczyzn - MARIUSZ DEREŻYŃSKI - WKS GRUNWALD Poznań
W konkurencji karabinowej sklasyfikowano osiem zawodniczek oraz 14 zawodników. Mistrzami Wielkopolski zostali:

 • w klasyfikacji kobiet - JOANNA KRAWCZYK - UKS DELFIN Biedrusko
 • w klasyfikacji mężczyzn - MACIEJ KORPUSIŃSKI - TS OLIMPIA Poznań.

Organizatorzy zawodów bardzo dziękują wszytskim uczestnikom za wzięzie udziału w rywalizacji o tytuł Mistrza Wielkopolski w Strzelaniach Pneumatycznych. Miejmy nadzieję, że zawody te na trwałe wejdą do kalendarza imprez strzeleckich odbywających się w naszym województwie, a frekwencja z roku na rok będzie coraz większa. Wszystkim zawodnikom gratulujemy osiągniętych wyników oraz zapraszamy na następne imprezy rangi mistrzowskiej, które zostaną zorganizowane w przyszłym roku.
Wielkopolski Związek Strzelectwa Sportowego w Poznaniu, wspólnie ze Strzeleckim Klubem Sportowym „DWÓR GRUNWALDZKI” w Poznaniu przeprowadził w dniach:
 
9 (sobota) oraz 10 (niedziela) marca 2013 roku
 
zawody strzeleckie:

MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI W STRZELANIU Z PISTOLETU SPORTOWEGO I PISTOLETU CENTRALNEGO ZAPŁONU

 
 
 


 

W dniach 12 i 13 marca 2011 roku, na strzelnicy Klubu "DWÓR GRUNWALDZKI" w Poznaniu, odbyły się pierwsze od wielu lat zawody, rangi Mistrzostw Wielkopolski. O tytuł mistrza naszego województwa, zawodnicy rywalizowali w dwóch konkuterncjach:

 1. Pistolet Centralnego Zapłonu 20 strzałów - część dokładna
 2. Pstolet Sportowy 20 strzałów - część dokładna