Informacja z PZSS, dotycząca procesu licencjonowania klubów na rok 2024.

Szanowni Państwo,

Niedługo rozpoczynamy przedłużanie licencji klubowych na kolejny rok. Mając na uwadze problemy techniczne, których doświadczyliśmy z tym procesem w ubiegłym roku, zrezygnowaliśmy z dotychczas używanego systemu ESOI i zastąpiliśmy go innym, wykonanym przez innego dostawce. Dotychczasowy wykonawca systemu nie był w stanie dokończyć systemu w terminie oraz na warunkach, które by satysfakcjonowały PZSS. Dane oraz załączniki zostały oczywiście zaimportowane z systemu ESOI. Dla rozróżnienia system otrzymał nazwę System Obsługi Związku (SOZ). Docelowo system SOZ  w perspektywie najbliższych lat będzie przejmować funkcjonalności Portalu oraz dotychczasowego systemu licencyjnego i całkowicie je zastąpi. Obecnie obsługuje on procesy związane z zarządzaniem klubami i licencją klubową

System będzie dostępny pod adresem https://soz.pzss.org.pl

Logowanie do systemu odbywa się tymi samymi danymi logowania, jakich używacie Państwo do Portalu Informatycznego (portal.pzss.org.pl) Składanie wniosków o przedłużenie licencji w tym roku wyjątkowo rozpocznie się od 2 października od g. 9:00 i od tego czasu będzie można się do tego systemu zalogować. Abyście Państwo mogli zapoznać się z wyglądem systemu i sprawdzić czy Państwa dane zaimportowały się poprawnie uruchomiliśmy już teraz ten system w wersji testowej. Aplikacja w tej testowej wersji jest dostępna pod adresem https://soz-earlyaccess.pzss.org.pl Możecie się Państwo do niej zalogować już dzisiaj, zapoznać z aplikacją i testowo złożyć wniosek. Po zakończeniu testów te dane zostaną skasowane. System ma trochę błędów, które zostały wykryte podczas testów wewnętrznych i są zaplanowane do usunięcia w wydaniu przed 2 października, jednakże zachęcamy do zgłaszania napotkanych problemów, co pozwoli na usunięcie błędów i spokojniejsze przejście przez proces wdrożenia i przedłużania licencji na rok 2024.

Wszelkie problemy i błędy prosimy zgłaszać pod adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. abyśmy mogli je obsłużyć.

AKTUALIZACJA INFORMACJI O LICENCJONOWANIU KLUBÓW

Prosimy o zwrócenie uwagi na treść karty współzawodnictwo we wnioskach, które akceptujecie. Zgodnie z § 5 pkt. 2 Regulaminu licencji klubowej wojewódzkie związki potwierdzają udział klubu we współzawodnictwie. Prosimy więc o dokładne sprawdzanie wpisów, których dokonują kluby. W karcie współzawodnictwo należy wpisać dokładnie 4 różne zawody (różne daty) w klasyfikacji indywidualnej ALBO 2 różne zawody (różne daty) w klasyfikacji drużynowej, w których brał udział Klub w ramach współzawodnictwa sportowego organizowanego w aktualnym roku kalendarzowym przez PZSS lub WZSS. Zawody, nie konkurencje. Prosimy nie mylić tego z osobo-startami wymaganymi do przedłużenia licencji zawodniczej. Jeżeli dane wpisane w karcie współzawodnictwo są błędne możecie jako WZSS odrzucić tę sekcję i zwrócić wniosek do uzupełnienia przez klub. W karcie współzawodnictwo, w polu na dole strony możecie wpisać uwagi, które zostaną przekazane klubowi wraz ze zwrotem wniosku.

Zwracamy też uwagę, by opcji odrzuć wniosek używać z rozwagą, w sytuacjach kategorycznych, gdyż takiego wniosku Klub nie może już poprawić.