Poznań, dnia 19 listopada 2008 roku


Protokół
Walnego Zebrania Delegatów
Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu
z dnia 19 listopada 2008 r.


W dniu 19 listopada 2008 r. o godz. 15.00, w siedzibie Wielkopolskiego Klubu Strzeleckiego „GRUNWALD w Poznaniu, przy ul. Ułańskiej 5, odbyło się Walne Zebranie Delegatów Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu, zwołane przez Zarząd Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu, na podstawie Uchwały nr 10 / 2008 z dnia 27 października 2008 roku.

W zebraniu z głosem doradczym, wzięli udział:

  • Przewodniczący Kolegium Sędziów Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu – Pan Stanisław Kopaniarz,
  • Trener Koordynator WZSS w Poznaniu – Pan Michał Jagodziński.

W zebraniu brali także udział zaproszeni goście, którymi byli przedstawiciele Zarządu Leszczyńskiego Okręgowego Związku Strzeleckiego:

  • Prezes LOZS – Pan mgr Bogdan Pokładecki
  • Wiceprezes LOZS – Pan Ryszard Kapłon
  • Sekretarz LOZS – Pan Wiesław Chiliński
  • Członek Zarządu LZOS – Pan Ryszard Bartkowiak

Walne Zebranie Delegatów WZSS w Poznaniu, nazywane dalej Zebraniem, otworzył zgodnie z § 5 Regulaminu Walnego Zebrania Delegatów w dniu 19 listopada 2008 roku, nazywanego dalej Regulaminem, Pan Prezes WZSS w Poznaniu Tomasz Pawlak, który powitał wszystkich zgromadzonych delegatów oraz gości, a następnie przedstawił kandydaturę Pana Wojciecha Hajdasza ( Wiceprezesa WZSS w Poznaniu – delegata TS „OLIMPIA” w Poznaniu ) na Przewodniczącego przedmiotowego Zebrania.

Kandydatura została przyjęta jednogłośnie przez wszystkich zgromadzonych Delegatów.

W następnej kolejności Przewodniczący Walnego Zebrania Delegatów WZSS w Poznaniu, nazywany dalej Przewodniczącym, Pan Wojciech Hajdasz, zaproponował,    by Sekretarzem przedmiotowego zebrania został Pan Andrzej Cepa (Sekretarz WZSS w Poznaniu – delegat SKS ‘DWÓR GRUNWALDZKI” w Poznaniu).

Kandydatura została przyjęta jednogłośnie przez wszystkich zgromadzonych Delegatów.

W następnej kolejności Pan Prezes Tomasz Pawlak przekazał prowadzenie Zebrania Panu Przewodniczącemu, który zgodnie z postanowieniami § 7 ust. 1, Regulaminu, poddał go pod dyskusję. Nikt z obecnych nie zgłosił poprawek do projektu przedmiotowego Regulaminu w związku z czym Przewodniczący poddał go pod głosowanie Zebrania. Zgodnie z § 7 ust. 6, zliczenia głosów dokonał Sekretarz Zebrania.

W głosowaniu wzięło udział 26 delegatów
• Za przyjęciem Regulaminu głosowało – 26 delegatów.
• Przeciwko zapisowi nie głosował nikt.
• Nikt nie wstrzymał się od głosu.

Walne Zebranie Delegatów WZSS w Poznaniu jednogłośnie przyjęło Regulamin Walnego Zebrania Delegatów Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu w dniu 19 listopada 2008 roku, w brzmieniu stanowiącym Załącznik nr 2 do niniejszego protokółu.

Następnie Przewodniczący, zgodnie z postanowieniami § 7 ust. 2 Regulaminu przeszedł do wyborów komisji Zebrania. Przewodniczący zaproponował, by wszystkie Komisje posiadały dwuosobowe składy, co jest zgodne z postanowieniami:

• § 13 ust. 1 w stosunku do Komisji Mandatowej,
• § 14 ust. 1 w stosunku do Komisji Uchwał i Wniosków,
• § 15 ust. 1 w stosunku do Komisji Skrutacyjnej,
• § 16 ust. 1 w stosunku do Komisji Wyborczej.

Nikt ze zgromadzonych nie wyraził sprzeciwu oraz nie zgłosił innego wniosku w związku  z czym Przewodniczący poprosił o przedstawienie kandydatur do poszczególnych Komisji Zebrania:

do Komisji Mandatowej zgłoszono następujące kandydatury:

• Pan Marek Czupryniak – Delegat USK „DELFIN” Biedrusko – zgodnie z § 13 ust. 3 wyraził zgodę na kandydowanie,
• Pan Ryszard Stoga – Delegat Woj. KS „GRUNWALD” w Poznaniu – zgodnie z § 13 ust. 3 wyraził zgodę na kandydowanie,

do Komisji Uchwał i Wniosków zgłoszono z sali następujących kandydatów:

• Pan Leonard Kostera – delegat MKS „DIANA” w Poznaniu – zgodnie z § 14 ust. 3 wyraził zgodę na kandydowanie,
• Pan Józef Rowicki – delegat Wielkopolskiego KS „GRUNWALD” w Poznaniu – zgodnie z § 14 ust. 3 wyraził zgodę na kandydowanie,

do Komisji Skrutacyjnej zgłoszono następujące kandydatury:

• Pan Marek Czupryniak – Delegat USK „DELFIN” Biedrusko – zgodnie z § 15 ust. 3 wyraził zgodę na kandydowanie,
• Pan Ryszard Stoga – Delegat Woj. KS „GRUNWALD” w Poznaniu – zgodnie z § 15 ust. 3 wyraził zgodę na kandydowanie,

zgodnie z § 13 ust. 6 Regulaminu – Członkowie Komisji Mandatowej mogą uczestniczyć w pracach innych Komisji Zebrania, po wykonaniu czynności określonych w § 13 ust. 5, tego samego przepisu.

do Komisji Wyborczej zgłoszono następujące kandydatury:

• Pan Zenon Schulz – Delegat USK „TARCZA” Piła – zgodnie z § 16 ust. 3 wyraził zgodę na kandydowanie,
• Pan Mirosław Sobczak – Delegat U KS „GŁOMIA” Krajenka – zgodnie z § 16 ust. 3 wyraził zgodę na kandydowanie,

Następnie Przewodniczący Zebrania poddał pod głosowanie skład Komisji Mandatowej i Skrutacyjnej. Zaproponowany dwuosobowy skład został przyjęty jednogłośnie. Zgodnie z § 7 ust. 6, zliczenia głosów dokonał Sekretarz Zebrania.

Następnie Przewodniczący Zebrania poddał pod głosowanie skład Komisji Uchwał i Wniosków. Zaproponowany dwuosobowy skład został przyjęty jednogłośnie. Zgodnie z § 7 ust. 6, zliczenia głosów dokonał Sekretarz Zebrania.

Następnie Przewodniczący Zebrania poddał pod głosowanie skład Komisji Wyborczej. Zaproponowany dwuosobowy skład został przyjęty jednogłośnie. Zgodnie z § 7 ust. 6, zliczenia głosów dokonał Sekretarz Zebrania.
W następnej kolejności Komisje spośród swoich składów wybrały przewodniczących i tak:

• Przewodniczącym Komisji Mandatowej został – Pan Marek Czupryniak,
• Przewodniczącym Komisji Uchwał i Wniosków został – Pan Leonard Kostera,
• Przewodniczącym Komisji Skrutacyjnej został – Pan Marek Czupryniak,
• Przewodniczącym Komisji Wyborczej został – Pan Zenon Schulz.

Po ukonstytuowaniu się podanych powyżej Komisji, Przewodniczący poprosił Komisję Mandatową o wykonanie postanowień § 13 ust. 4 Regulaminu w celu stwierdzenia posiadania przez Walne Zebranie Delegatów WZSS w Poznaniu, zdolności do podejmowania uchwał. W następnej kolejności Przewodniczący przeszedł na podstawie § 7 ust. 3 Regulaminu, do ustalenia porządku obrad Zebrania i przedstawił jego propozycję, wynikająca z Uchwały nr 10 / 2008 Zarządu WZSS:

1. Przyjęcie protokołu z obrad Walnego Zebrania Sprawozdawczego Delegatów WZSS w Poznaniu z dnia 2 września 2008 r.
2. Przyjęcie protokołu z obrad Nadzwyczajnego Walnego Zebrania Delegatów WZSS w Poznaniu z dnia 2 września 2008 r.
3. Sprawozdanie Zarządu WZSS z realizacji Uchwały WZD nr 1/2008.
4. Przedstawienie stanowiska Zarządu WZSS w Poznaniu w sprawie wyboru delegatów na Walne Zebranie Sprawozdawczo – Wyborcze Delegatów PZSS.
5. Przedstawienie kandydatur na delegatów, na Walne Zebranie Sprawozdawczo – Wyborcze Delegatów PZSS.
6. Wybory delegatów Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu, na Walne Zebranie Sprawozdawczo – Wyborcze Delegatów PZSS.
7. Przerwa – obrady Komisji Wyborczej i Skrutacyjnej.
8. Ogłoszenie wyników wyborów delegatów Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu, na Walne Zebranie Sprawozdawczo – Wyborcze Delegatów PZSS.
9. Przedstawienie przez Zarząd WZSS w Poznaniu pod obrady Walnego Zebrania Delegatów WZSS w Poznaniu, projektu Regulaminu Składkowego WZSS w Poznaniu.
10. Dyskusja na przedstawionym projektem Regulaminu Składkowego WZSS w Poznaniu.
11. Głosowanie nad uchwałą wprowadzającą Regulamin Składkowy WZSS w Poznaniu.
12. Przedstawienie przez Zarząd WZSS w Poznaniu pod obrady Walnego Zebrania Delegatów WZSS w Poznaniu, projektu nowego Statutu WZSS w Poznaniu.
13. Dyskusja na przedstawionym projektem nowego Statutu WZSS w Poznaniu.
14. Głosowanie nad uchwałą wprowadzającą nowy Statut WZSS w Poznaniu.
15. Wolne wnioski.
16. Przerwa – około 15 minut na potrzeby Komisji Uchwał i Wniosków.
17. Sprawozdanie komisji Uchwał i Wniosków.
18. Głosowania nad propozycjami uchwał i wniosków.
19. Zamknięcie obrad Walnego Zebrania Delegatów WZSS w Poznaniu.

Nikt nie zgłosił spośród zgromadzonych delegatów nie zgłosił wniosku o zmianę proponowanego porządku obrad w związku z czym Przewodniczący poddał go pod głosowanie.

Proponowany porządek obrad został jednogłośnie przyjęty przez Zebranie.

Po ustaleniu Porządku obrad Przewodniczący zgodnie z § 7 ust. 4 Regulaminu przekazał głos Przewodniczącemu Komisji Mandatowej.

Po przeprowadzeniu czynności przez Komisję Mandatową – jej Przewodniczący Pan Marek Czupryniak stwierdził, że po przeliczeniu zebranych członków i sprawdzeniu zgodności tej liczby z listą obecności, w Walnym Zebraniu Delegatów WZSS w Poznaniu bierze udział 26 delegatów uprawnionych do posiadania mandatu. Komisja mandatowa stwierdziła, że liczba zebranych 26 delegatów na 34 uprawnionych do posiadania mandatu, co stanowi 76% obecnych na Zebraniu delegatów, umożliwia przeprowadzenie Walnego Zebrania zgodnie § 14 pkt. 4 Statutu, a co za tym idzie Walne Zebranie Delegatów WZSS w Poznaniu, odbywające się w dniu 19 listopada 2008 roku, jest zdolne do podejmowania prawomocnych uchwał. Lista obecności wraz z Protokółem Komisji Mandatowej stanowi załącznik nr 1 do niniejszego protokółu.

W związku ze sprawozdaniem Przewodniczącego Komisji Mandatowej, stwierdzającym prawomocność Zebrania, Przewodniczący, zgodnie z postanowieniami § 7 ust. 5 Regulaminu, rozpoczął obrady zgodnie z ich zatwierdzonym porządkiem.


Ad. -1-

Przewodniczący Zebrania przeszedł do realizacji pierwszego punktu porządku obrad i poddał pod głosowanie Protokół z Walnego Zebrania Sprawozdawczego Delegatów WZSS w Poznaniu, które odbyło się w dniu 2 września 2008 roku.

Sprawozdanie Komisji Skrutacyjnej:

W głosowaniu wzięło udział 26 delegatów
• Za przyjęciem Protokółu głosowało – 26 delegatów
• Przeciwko jego przyjęciu nie głosował nikt.
• Nikt nie wstrzymał się od głosu.

Walne Zebranie Delegatów WZSS w Poznaniu przyjęło Protokół z Walnego Zebrania Sprawozdawczego Delegatów WZSS w Poznaniu z dnia 2 września 2008 roku.


Ad. -2-

Po zrealizowaniu pkt. 1, Przewodniczący przeszedł do realizacji drugiego punktu porządku obrad i poddał pod głosowanie Protokół z Nadzwyczajnego Walnego Zebrania Delegatów WZSS w Poznaniu, które odbyło się w dniu 2 września 2008 roku.

Sprawozdanie Komisji Skrutacyjnej:

W głosowaniu wzięło udział 26 delegatów
• Za przyjęciem Protokółu głosowało – 26 delegatów
• Przeciwko jego przyjęciu nie głosował nikt.
• Nikt nie wstrzymał się od głosu.

Walne Zebranie Delegatów WZSS w Poznaniu przyjęło Protokół z Nadzwyczajnego Walnego Zebrania Delegatów WZSS w Poznaniu z dnia 2 września 2008 roku.


Ad. -3-

Po zrealizowaniu pkt. 2, Przewodniczący Zebrania przeszedł do realizacji pkt. 3 porządku obrad – Sprawozdanie Zarządu WZSS z realizacji Uchwały WZD nr 1/2008 i  przekazał głos Prezesowi WZSS w Poznaniu, Panu Tomaszowi Pawlakowi. Pan Prezes przedstawił zgromadzonym delegatom stan realizacji przedmiotowej Uchwały. Powyższe sprawozdanie w formie pisemnej stanowi załącznik nr 3 do niniejszego dokumentu.

W trakcie wystąpienia Prezesa Pana Tomasz Pawlaka, przy omawianiu spraw związanych z przekazywaniem środków finansowych do Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego, głos zabrał Pan Kazimierz Sadowski – delegat „I-C” Piła, który w swojej wypowiedzi wyraził pewne wątpliwości dotyczące procedur finansowych, które stosuje Biuro PZSS w Warszawie. W związku z tą wypowiedzią, Pan Prezes Tomasz Pawlak, oznajmił,  że Zarząd WZSS jest w trakcie opracowywania procedury przekazywania środków finansowych pochodzących od klubów i ich członków, mającej na celu uniknięcie nieporozumień i długiego oczekiwania na dokumenty wydawane przez PZSS. Podstawą tej procedury będzie obowiązek przekazywania wszelkiej dokumentacji za pośrednictwem Biura WZSS, a środków finansowych poprzez Konto Związku. W ten sposób Zarząd WZSS przejmie pełna odpowiedzialność za prawidłowe przekazywanie dokumentacji i wszelkich opłat, a ponadto uzyska pełną wiedzę w sprawach, które będą wymagały jgo interwencji w PZSS.

W związku z tym, że nikt więcej nie poprosił o zabranie głosu, Przewodniczący przeszedł do następnego punktu porządku obrad Zebrania.


Ad. -4-

Po zrealizowaniu pkt. 3, Przewodniczący, zgodnie z pkt. 4 porządku obrad, przekazał głos Panu Wiceprezesowi Jerzemu Hyżemu, który przedstawił stanowisko Zarządu WZSS w Poznaniu, dotyczące wyboru delegatów WZSS w Poznaniu na Walne Zebranie Delegatów PZSS.

Zgodnie z informacjami uzyskanymi z Biura Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego, Walne Zebranie Sprawozdawczo – Wyborcze PZSS ma się odbyć na początku przyszłego roku. Delegatami związków wojewódzkich, zgodnie z tą sama informacją, mogą zostać jedynie osoby, które są członkami PZSS, na podstawie ważnej legitymacji członkowskiej. W związku z powyższym Zarząd proponuje Zebraniu, by przy wysuwaniu kandydatur na delegatów, wziąć pod uwagę to czy posiadają oni ww. dokument. Wielkopolski Związek Strzelectwa Sportowego w Poznaniu otrzymał 9 mandatów na przedmiotowe zebranie. W celu uniknięcia absencji podczas zebrania PZSS, nasz Związek może wybrać jeszcze jednego delegata rezerwowego, który ewentualnie zastąpi delegata, nie mogącego z przyczyn obiektywnych udać się na zebranie PZSS. Wybory delegatów w dniu dzisiejszym, zostaną przeprowadzone zgodnie z zasadami określonymi w § 17; § 18 i § 19 Regulaminu. Zgodnie z § 15 ust. 4 oraz § 16 ust. 4 – na delegatów nie mogą kandydować osoby wchodzące w skład Komisji Wyborczej i Skrutacyjnej.

Przewodniczący podziękował Panu Wiceprezesowi J. Hyżemu za wystąpienie i otworzył dyskusję. Głos zabrał Pan Michał Mizgalski – delegat KS „MAGNUM” w Poznaniu i zadał pytanie:

W jaki sposób traktować osoby, które złożyły wnioski o wydanie legitymacji członkowskiej PZSS, które do dnia dzisiejszego nie zostały rozpatrzone, a osobom fizycznie nie wydano legitymacji członkowskich PZSS?

Pan Przewodniczący odpowiedział:

Najbezpieczniej jest zgłosić kandydatury osób, które takie legitymacje posiadają. Brak legitymacji u wybranego delegata może spowodować sytuację w której PZSS odmówi wydania mandatu na zebranie, co może spowodować zmniejszenie liczby delegatów WZSS w Poznaniu.

Głos ponownie zabrał Pan Michał Mizgalski:

Uważam, że osoby, które są przekonane, że prawidłowo złożyły wniosek o wydanie legitymacji członkowskiej PZSS, a jeszcze jej nie otrzymały, powinny być traktowane tak samo jak te, które taką legitymację już posiadają, czyli, że mogą kandydować na delegatów podczas dzisiejszego Zebrania.

Wskazana powyżej interpretacja kwestii posiadania legitymacji spotkała się z przychylnością większości zgromadzonych, co zostało potwierdzone w krótkich wypowiedziach innych delegatów. Wypowiedzi w podobnym tonie przedstawili także Pan Michał Wojtasiewicz – delegat MKS „DIANA” Poznań, a także Pan Marek Czupryniak – delegat UKS DELFIN” Biedrusko, który także zaproponował, by wystąpić pisemnie do PZSS w celu skonkretyzowania wymagań Polskiego Związku w sprawie delegatów na jego Walne Zebranie i wyjaśnienia skąd bierze się taka a nie inna interpretacja sprawy związanej z posiadaniem legitymacji członkowskiej.

Nie brakowało jednak także stanowisk zgodnych z wcześniejszą wypowiedzią Przewodniczącego. Jego stanowisko w tej sprawie w swojej wypowiedzi poparł Pan Kazimierz Sadowski – delegat „I-C” Piła, który oznajmił, że w jego przekonaniu kryteria wartościowania w tej sprawie należą do PZSS.

Ponieważ nikt więcej nie poprosił o zabranie głosu Przewodniczący zamknął dyskusję na ten temat, ustalając, że każdy z kandydujących najlepiej wie, czy spełnia warunki narzucone przez PZSS i sam musi rozstrzygnąć kwestię, czy godzi się na kandydowanie, czy nie.

Następnie Przewodniczący przeszedł do pkt. 5 porządku obrad.


Ad. -5-

Przewodniczący przeszedł do pkt. porządku obrad, obejmującego zgłoszenia kandydatów. W pierwszej kolejności Przewodniczący zapytał Przewodniczącego Komisji Wyborczej, czy ta jest już w posiadaniu wstępnej listy zgłoszonych kandydatów. Przewodniczący Komisji Wyborczej – Pan Zenon Schulz – odpowiedział, że żadne kandydatury jeszcze nie wpłynęły. W związku z tym Przewodniczący zwrócił się do uczestników Zebrania o zgłaszanie kandydatur.

Uprawnieni uczestnicy Zebrania zgłosili następujące kandydatury na delegatów WZSS w Poznaniu, na Walne Zebranie Sprawozdawczo – Wyborcze PZSS:

• Pan Michał Wojtasiewicz – delegat MKS „DIANA” Poznań – zgodnie z § 18 ust. 4 Regulaminu – wyraził zgodę na kandydowanie,
• Pan Stanisław Majtas – delegat KSS „BURSZTYN” Kalisz – zgodnie z § 18 ust. 4 Regulaminu – wyraził zgodę na kandydowanie,
• Pan Feliks Mielczarek – delegat „I-C” Piła – zgodnie z § 18 ust. 4 Regulaminu – wyraził zgodę na kandydowanie,
• Pan Kazimierz Sadowski – delegat „I-C” Piła – zgodnie z § 18 ust. 4 Regulaminu – wyraził zgodę na kandydowanie,
• Pan Lech Kudła – delegat SS ‘BELLONA” Kalisz – zgodnie z § 18 ust. 4 Regulaminu – wyraził zgodę na kandydowanie,
• Pan Tomasz Pawlak – delegat TS „OLIMPIA” w Poznaniu – zgodnie z § 18 ust. 4 Regulaminu – wyraził zgodę na kandydowanie,
• Pan Jerzy Hyży – delegat MKS „DIANA” Poznań – zgodnie z § 18 ust. 4 Regulaminu – wyraził zgodę na kandydowanie,
• Pan Andrzej Ozorowski – delegat KS „MAGNUM” w Poznaniu – zgodnie z § 18 ust. 4 Regulaminu – wyraził zgodę na kandydowanie,
• Pan Dawid Migała – delegat Wojsk. KS „GRUNWALD” w Poznaniu – zgodnie z § 18 ust. 4 Regulaminu – wyraził zgodę na kandydowanie,
• Pan Wojciech Hajdasz – delegat TS „OLIMPIA” w Poznaniu – zgodnie z § 18 ust. 4 Regulaminu – wyraził zgodę na kandydowanie,
• Pan Andrzej Cepa – delegat SKS „DWÓR GRUNWALDZKI” w Poznaniu – zgodnie z § 18 ust. 4 Regulaminu – wyraził zgodę na kandydowanie,

Na bazie zgłoszonych kandydatów Komisja Wyborcza wytworzyła zgodnie z postanowieniami § 16 ust. 5 Regulaminu, jednorodną Listę Wyborczą, która została odczytana przez jej Przewodniczącego i przyjęta przez Zebranie, a następnie przekazana Przewodniczącemu, co wypełnia postanowienia § 16 ust. 6 Regulaminu. Lista Wyborcza stanowi załącznik do niniejszego protokółu.

W związku z zakończeniem procedury zgłaszania kandydatur na delegatów, Przewodniczący przeszedł do pkt. 6 porządku obrad.


Ad. -6-

Przewodniczący rozpoczął procedurę przeprowadzenia wyborów delegatów WZSS w Poznaniu na Walne Zebranie PZSS. Zgodnie z postanowieniami § 15 ust. 5 pkt. 2 Regulaminu, Lista Wyborcza została przekazana przez Przewodniczącego do Komisji Skrutacyjnej, która na jej podstawie wytworzyła 26 kart do głosowania. Następnie członkowie Komisji Skrutacyjnej rozdali karty do głosowania uprawnionym uczestnikom Zebrania, posiadającym czynne prawo wyborcze (§ 3 ust. 1 Regulaminu).

Przewodniczący Komisji Wyborczej przekazał sposób głosowania na kartach:

• każdy uprawniony oddaje głos na kandydata poprzez postawienie znaku „X” w kratce obok nazwiska osoby, którą chce wybrać,
• na karcie do głosowania można postawić od jednego do dziewięciu znaków „X”
• głosowanie jest tajne, co wynika z postanowień Statutu Związku oraz § 11 ust. 3 Regulaminu,
• zgodnie z § 19 Regulaminu, głos jest nieważny w przypadku:

  1. dopisania na karcie wyborczej nazwiska osoby spoza listy zatwierdzonej przez zebranie do głosowania;
  2. przekreślenia lub zniszczenia karty do głosowania;
  3. gdy na karcie do głosowanie nie został postawiony przynajmniej jeden znak „X” w kratce przy nazwisku kandydata;
  4. gdy na karcie do głosowania postawiono więcej niż dziewięć znaków „X” w kratce przy nazwisku kandydata.

Po wystąpieniu Przewodniczącego Komisji Wyborczej – Przewodniczący Zebrania zarządził głosowanie. Następnie członkowie Komisji Skrutacyjnej zebrali głosy i wyszli z Sali obrad w celu dokonania zliczenia głosów.


Ad. -7-

Przewodniczący zarządził przerwę na licznie głosów.

Po przerwie Przewodniczący udzielił głosu Przewodniczącemu Komisji Skrutacyjnej – Panu Markowi Czupryniakowi, który oznajmił, że zgodnie z postanowieniami § 18 ust. 7, niezbędne jest przeprowadzenie drugiej tury głosowania, ponieważ trzech kandydatów uzyskało tą sama ilość głosów, przekraczając tym samym limit dziewięciu osób mogących być delegatami. W dodatkowym głosowaniu wezmą udział:

• Pan Dawid Migała,
• Pan Andrzej Ozorowski,
• Pan Feliks Mielczarek.

W dalszej turze wyborów nie weźmie udziału:

• Pan Lech Kudła,

który uzyskał najmniejsza liczbę głosów, co klasyfikuje go na 11 pozycji. Pozostali kandydaci zostali wybrani delegatami.

W związku z powyższym Przewodniczący zarządził głosowanie dodatkowe, a Komisja Skrutacyjna przygotowała nowe karty do głosowania.

Przed przystąpieniem do drugiej tury głosowania Przewodniczący zgłosił wniosek, by trójka kandydatów biorących udział w głosowaniu dodatkowym przedstawiła się Zebraniu i zaprezentowała swoje dokonania w działalności własnej i związkowej. Wniosek został przyjęty.

Jako pierwszy wystąpił Pan Andrzej Ozorowski –

Jestem wieloletnim działaczem sportu strzeleckiego, prowadzę strzelnice „MAGNUM” w Poznaniu oraz  klub strzelecki o tej samej nazwie. Przez wszystkie lata mojej działalności wspieram sport strzelecki – szczególnie ten amatorki. Na prowadzonej przez mnie strzelnicy organizuje wiele zawodów, także w strzelaniach IPSC. Ukoronowaniem tego było tegoroczne uczestnictwo tej grupy strzelców w zawodach rangi Mistrzostw Świata.

Jako drugi wystąpił Pan Dawid Migała:

Jestem wieloletnim zawodnikiem WKS „GRUNWALD” w Poznaniu. W swojej karierze zawodniczej byłem członkiem kadry narodowej i reprezentowałem nasz kraj na międzynarodowych zawodach różnej rangi. Zajmowałem miejsca medalowe w zawodach rangi Pucharu Świata. W tym roku w konkurencji karabin dowolny 60 strz. leżąc, ustanowiłem nowy rekord Polski wynikiem 600 pkt + finał 105,5 razem 705,5 pkt, wynik ten jest wyższy od rekordu świata.

Po wystąpieniu Pana Migały, swoją rekomendację jego kandydatury przedstawili jeszcze Pan Michał Wojtasiewicz – delegat MKS „DIANA” Poznań oraz Pan Ryszard Stoga – delegat Wojskowego KS „GRUNWALD” w Poznaniu.

Jako trzeci głos zabrał Pan Feliks Mielczarek:

Prawdopodobnie jestem najmniej doświadczonym działaczem sportu strzeleckiego, spośród trójki kandydatów. Sportem strzeleckim zajmuję się już bardzo długo, lecz dopiero w tym roku rozpocząłem swoją działalność na szczeblu naszego Związku. Jestem Wiceprezesem „I-C” Piła, od dnia 2 września tego roku członkiem Zarządu Związku.

Po wystąpieniach kandydatów Przewodniczący zarządził głosowanie. Następnie członkowie Komisji Skrutacyjnej zebrali głosy i wyszli z Sali obrad w celu dokonania zliczenia głosów.

W tym czasie Przewodniczący przekazał głos gościowi Zebrania Prezesowi Leszczyńskiego Okręgowego Związku Strzelectwa – Panu Bogdanowi Pokładeckiemu. W swoim wystąpieniu Pan Prezes bardzo podziękował za zaproszenie na dzisiejsze Zebranie i oznajmił, że jest bardzo zadowolony z zainicjowania współpracy pomiędzy WZSS i LOZS. Po długim okresie braku współpracy od września tego roku trwają spotkania pomiędzy przedstawicielami Zarządów obu związków, mające na celu doprowadzenie do stowarzyszenia LZOS w WZSS. Prezes LOZS zaznaczył, że jego Związek ma 460 członków z legitymacjami PZSS.


Ad. -8-

Po wystąpieniu Pana Prezesa LOZS, Przewodniczący otrzymał od Przewodniczącego Komisji Skrutacyjnej – Pana Marka Czupryniaka, Protokół z przeprowadzonych wyborów. Po uzgodnieniach pomiędzy Przewodniczącym Zebrania oraz Przewodniczącymi Komisji Skrutacyjnej i Wyborczej, Przewodniczący udzielił głosu Panu Markowi Czupryniakowi, który odczytał przedmiotowy protokół.

W wyniku przeprowadzonych wyborów delegatami WZSS na Walne Zebranie Sprawozdawczo – Wyborcze PZSS zostali:

• Pan Wojciech Hajdasz,
• Pan Tomasz Pawlak,
• Pan Michał Wojtasiewicz,
• Pan Jerzy Hyży,
• Pan Kazimierz Sadowski,
• Pan Andrzej Cepa,
• Pan Stanisław Majtas,
• Pan Dawid Migała,
• Pan Andrzej Ozorowski

Rezerwowym delegatem został:

• Pan Feliks Mielczarek.

Wszystkie dane dotyczące przeprowadzonych wyborów zostały ujęte w Protokóle Komisji Skrutacyjnej, który stanowi załącznik do niniejszego protokółu. Załącznikami do niniejszego protokółu są również karty do głosowania, wykorzystane w obu jego turach.

W związku z wyczerpaniem tego punktu porządku obrad, Przewodniczący przeszedł do pkt. 9 porządku obrad.


Ad. -9-

Przewodniczący przekazał głos Prezesowi WZSS Panu Tomaszowi Pawlakowi, który przedstawił:

Załącznik nr 1 do Uchwały nr 11/2008 Zarządu Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu z dnia 27 października 2008 r. w sprawie wprowadzenia pod obrady Walnego Zebrania Delegatów Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu Regulaminu składek i innych opłat członkowskich Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu.

Pan Prezes w swoim wystąpieniu omówił najważniejsze sprawy wynikające z wprowadzenia tej regulacji wewnątrz Związku. Najważniejszym punktem jest obniżenie rocznej składki członkowskiej z 500,00 zł do 400,00 zł oraz sposób naliczania składek od okręgowych związków strzeleckich. W tej drugiej kwestii, Pan Prezes zaproponował autopoprawkę Zarządu do omawianego projektu polegająca na zmianie zapisu:

§ 7

1.    Okręgowe związki strzelectwa sportowego, nazywane dalej okręgowymi związkami, zrzeszone w Związku, opłacają składkę członkowską według poniższego schematu:

  1. jedna składka członkowska (100% wysokości) – za okręgowy związek
  2. 50% wysokości jednej składki członkowskiej – za każdy podmiot, będący członkiem okręgowego związku.

2.    Opłata wpisowa od okręgowego związku jest równa wysokości jednej składki członkowskiej.

na następujący zapis:

§ 7

1.    Okręgowe związki strzelectwa sportowego, nazywane dalej okręgowymi związkami, zrzeszone w Związku, opłacają składkę członkowską według poniższego schematu:

  1. jedna składka członkowska (100% wysokości) – za okręgowy związek
  2. 25% wysokości jednej składki członkowskiej – za każdy podmiot, będący członkiem okręgowego związku.

2.    Opłata wpisowa od okręgowego związku jest równa wysokości jednej składki członkowskiej.

3.    Za opłacenie składki członkowskiej przez podmiot zrzeszony w okręgowym związku uznaje się wpłatę określoną w ust. 1, za potwierdzeniem w formie listy członków, dostarczonej przez okręgowy związek w którym dany podmiot jest zrzeszony.

Powyższa autopoprawka wynika z uzgodnień dokonanych pomiędzy przedstawicielami Zarządów WZSS i LOZS, które miały miejsce po uchwaleniu projektu regulaminu przez Zarząd WZSS.

Po wystąpieniu Pana Prezesa, Przewodniczący otworzył dyskusję nad projektem regulaminu.


Ad. -10-

Po otwarciu dyskusji w sprawie regulaminu składkowego o głos poprosił Pan Zenon Schulz – delegat UKS „TARCZA” Piła, który zadał pytanie:

Czy nie można ustalić odrębnej, niższej składki członkowskiej dla Uczniowskich Klubów Strzeleckich. Są to przeważnie bardzo biedne kluby, które nie dysponują takimi środkami finansowymi, by opłacić składkę roczna w tej wysokości.

Odpowiedzi udzielił Pan Prezes Tomasz Pawlak:

Propozycji uregulowania sprawy składek członkowskich było bardzo wiele. Jednak w pracach Zarządu nad tą sprawą przyjęliśmy stanowisko określone w omawianym projekcie regulaminu. Stopniowanie składki członkowskiej i określanie odrębnych kryteriów dla różnych podmiotów, w ocenie Zarządu, spowodowałoby raczej zamieszanie niż jasne reguły. Dlatego projekt zakłada obniżenie składki członkowskiej i równocześnie jej jednorodny charakter dla wszystkich. Zaproponowana kwota rocznej składki na poziomie 400,00 zł, to w ocenie Zarządu naprawdę niewielkie środki finansowe w porównaniu z wysokością pomocy, jakiej Związek udziela klubom, chociażby w postaci sprzętu przekazywanego na ich rzecz. Poza tym, działalność statutowa Związku też generuje koszty, które trzeba jakoś pokryć.

W następnej kolejności Pan Prezes zwrócił się do Przewodniczącego z wnioskiem o poddanie pod głosowanie projektu uchwały Walnego Zebrania Delegatów WZSS w sprawie wprowadzenia Regulaminu składek z poprawka wniesioną podczas trwania Zebrania.

Ponieważ nikt więcej nie zgłosił się do głosu, Przewodniczący poddał pod głosowanie projekt uchwały o wprowadzeniu przedmiotowego regulaminu.


Ad. -11-

Przewodniczący poddał pod głosowanie projekt uchwały Zebrania o następującej treści:

Uchwała nr 2 / 2008

Walnego Zebrania Delegatów Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu z dnia 19 listopada 2008 r. w sprawie uchwalenia Regulaminu składek i innych opłat członkowskich Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu

Na podstawie § 18 ust. 6 Statutu WZSS w Poznaniu, w związku z przedstawioną propozycją, wyrażoną w Uchwale nr 11/2008 Zarządu WZSS w Poznaniu  z dnia 27 listopada 2008 r. w sprawie wprowadzenia pod obrady Walnego Zebrania Delegatów WZSS w Poznaniu projektu Regulaminu składek i innych opłat członkowskich Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu, postanawia się co następuje:

§ 1.

Walne Zebranie Delegatów WZSS w Poznaniu uchwala Regulamin składek i innych opłat członkowskich Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu, w brzmieniu stanowiącym załącznik do niniejszej uchwały, który stanowi jej integralną część.

§ 2.

Treść § 2 niniejszej uchwały będzie związana z przesłankami formalnymi jej przyjęcia: ilość głosujących, ilość głosów za – przeciw i wstrzymujących się.

Sprawozdanie Komisji Skrutacyjnej:

W głosowaniu wzięło udział 26 delegatów
•Za przyjęciem Protokółu głosowało – 25 delegatów
•Przeciwko jego przyjęciu nie głosował nikt.
•Wstrzymał się od głosu – 1 delegat.

Walne Zebranie Delegatów WZSS w Poznaniu przyjęło Uchwałę nr 2/2008 wraz z załącznikiem, który stanowi Regulaminu składek i innych opłat członkowskich Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu

Uchwała wraz z regulaminem stanowi załącznik do niniejszego protokółu.

W związku z wyczerpaniem pkt. 11 porządku obrad, Przewodniczący przeszedł do realizacji pkt. 12 porządku obrad.


Ad. -12-

Przewodniczący stwierdził, że projekt nowego statutu Związku był szeroko konsultowany, a Uchwała nr 12 / 2008 Zarządu Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu z dnia 27 października  2008 r. w sprawie wprowadzenia pod obrady Walnego Zebrania Delegatów Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu projektu Statutu Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu, była publikowana na stronie internetowej Związku. W związku z tym zaproponował by przejść bezpośrednio do dyskusji nad przedmiotowym projektem, co stanowi następny pkt. porządku obrad.

Nikt nie wyraził sprzeciwu wobec wniosku Przewodniczącego w związku z powyższym Przewodniczący otworzył dyskusję nad projektem statutu.


Ad. -13-

O głos poprosił Pan Michał Mizgalski – delegat KS „MAGNUM” Poznań, który przygotował uwagi do przedmiotowego projektu nowego statutu Związku. W dyskusji nad tym projektem czynny udział brali także:

•Pan Michał Wojtasiewicz – delegat MKS „DIANA” Poznań,
•Pan Marek Czupryniak – delegat UKS „DELFIN” Biedrusko,
•Pan Kazimierz Sadowski – delegat „I-C” Piła,

a także

Przewodniczący Zebrania i Pan Prezes WZSS Tomasz Pawlak, który jako autor projektu udzielał informacji na temat konstrukcji poszczególnych przepisów, które zostały poddane dyskusji.

W wyniku przeprowadzonej dyskusji dokonano następujących zmian w projekcie, stanowiącym załącznik do Uchwały nr 12/2008 Zarządu Związku:

1/ § 10 ust. 9

BYŁO:
Wspieranie, w tym również materialne, uzdolnionej sportowo młodzieży należącej do kadry wojewódzkiej.

ZMIENIONO NA:
Wspieranie, w tym również materialne, uzdolnionych sportowo zawodników.

2/ § 17 ust. 3

BYŁO:
Zgłoszenia o przyjęcie do Związku na członka zwyczajnego dokonuje uprawniony statutowo przedstawiciel osoby prawnej.

ZMIENIONO NA:
Zgłoszenia o przyjęcie do Związku w poczet członków zwyczajnych dokonuje uprawniony statutowo przedstawiciel.

3/ § 18 ust. 3

BYŁO:
Zgłoszenia o przyjęcie do Związku na członka wspierającego dokonuje uprawniony statutowo przedstawiciel osoby prawnej.

ZMIENIONO NA:
Zgłoszenia o przyjęcie do Związku w poczet członków  wspierających dokonuje uprawniony statutowo przedstawiciel.

4/ § 29 ust. 1 pkt. 4
 
BYŁO:
jeden delegat - za każdego zawodnika, reprezentującego członka zwyczajnego z klasą sportową Mistrzowską Międzynarodową, zdobytą w latach minionej kadencji władz Związku,

ZMIENIONO NA:
usunięto w całości

5/ § 29 ust. 1 pkt. 5

BYŁO:
jeden delegat - za każdych pięciu zawodników, reprezentujących członka zwyczajnego z klasą sportową Mistrzowską i Pierwszą, zdobytą w latach minionej kadencji władz Związku.

ZMIENIONO NA:
jeden delegat - za każdych pięciu zawodników, reprezentujących członka zwyczajnego z klasą sportową Mistrzowską, zdobytą w latach minionej kadencji władz Związku.

ponadto w powiązaniu z poprzednia zmianą, dotychczasowy  § 29 ust. 1 pkt. 5 – po zmianach stał się § 29 ust. 1 pkt. 4.

6/ § 32 ust. 1.

BYŁO:
Walne Zebranie może wykluczyć członka lub członków Zarządu Związku         i Komisji Rewizyjnej z tych organów, na wniosek złożony  w czasie trwania jego obrad.

ZMIENIONO NA:
Walne Zebranie może wykluczyć członka Zarządu Związku i Komisji Rewizyjnej z tych organów, na wniosek złożony w czasie trwania jego obrad.

7/ § 33

Dodano zapis po ust. 15 w brzmieniu:

Uchwalanie przygotowanego przez Zarząd rocznego planu finansowo – rzeczowego Związku.

który po dokonanej zmianie stanowi ust. 16 w § 33.

8/ § 39 ust. 5.

BYŁO:
Bieżące zarządzanie majątkiem i funduszami Związku zgodnie z obowiązującymi przepisami i uchwalonymi planami finansowymi i planami działania Związku.

ZMIENIONO NA:
Bieżące zarządzanie majątkiem i funduszami Związku zgodnie z obowiązującymi przepisami i uchwalonymi przez Walne Zebranie planami finansowymi i planami działania Związku.

9/ § 39 ust. 23
 
BYŁO:
Konsultowanie składu kadry wojewódzkiej z przedstawicielami organizacji, które finansują je ze środków publicznych.

ZMIENIONO NA:
usunięto w całości

tym samym zmieniona została numeracja pozostałych ustępów:
•dotychczasowy ust. 24 – po zmianie jest ust. 23
•dotychczasowy ust. 25 – po zmianie jest ust. 24
•dotychczasowy ust. 26 – po zmianie jest ust. 25

Ponadto podjęto dyskusję nad następującymi zapisami projektu statutu w wyniku której zapisy pozostawiono bez zmian:

1/ § 19 ust. 4:

w brzemieniu:
Regularnego opłacania składek członkowskich oraz innych opłat, ustalonych w statucie Związku, a także przepisach polskiego związku sportowego, o którym mowa w § 8 ust. 1.

- po przeprowadzonej dyskusji zapis pozostawiono w brzmieniu określonym powyżej.

2/ § 20 ust. 2:

w brzemieniu:
Członkowie wspierający nie posiadają biernego oraz czynnego prawa wyborczego, mogą jednak brać udział z głosem doradczym w statutowych władzach Związku za pośrednictwem pełnomocnika,     o którym mowa w § 13  ust. 3, poza tym posiadają takie prawa jak członkowie zwyczajni.

- po przeprowadzonej dyskusji zapis pozostawiono w brzmieniu określonym powyżej.

3/ § 29 ust. 4:

w brzemieniu:
Z głosem doradczym i biernym prawem wyborczym, nie będący delegatami, członkowie Zarządu Związku i Komisji Rewizyjnej.

- po przeprowadzonej dyskusji zapis pozostawiono w brzmieniu określonym powyżej.

4/ § 32 ust. 3:

w brzemieniu:
Wniosek, o którym mowa w ust. 1, przewodniczący poddaje pod głosowanie Walnego Zebrania, a dla wprowadzenia  go do porządku obrad, niezbędne jest jego poparcie przez co najmniej połowę delegatów uczestniczących w Walnym Zebraniu.

- po przeprowadzonej dyskusji zapis pozostawiono w brzmieniu określonym powyżej.

Po wyczerpaniu dyskusji Przewodniczący poddał pod głosowanie projekt uchwały o wprowadzeniu przedmiotowego regulaminu.


Ad. -14-

Przewodniczący poddał pod głosowanie projekt uchwały Zebrania o następującej treści:

Uchwała nr 3 / 2008

Walnego Zebrania Delegatów Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu z dnia 19 listopada 2008 r. w sprawie uchwalenia Statutu Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu

Na podstawie § 18 ust. 5 obowiązującego Statutu Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu, w związku z przedstawioną propozycją, wyrażoną w Uchwale nr 12/2008 Zarządu WZSS w Poznaniu z dnia 27 listopada 2008 r. w sprawie wprowadzenia pod obrady Walnego Zebrania Delegatów WZSS w Poznaniu projektu Statutu Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu, postanawia się  co następuje:

§ 1.

Walne Zebranie Delegatów WZSS w Poznaniu uchwala nowy Statut Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu, w brzmieniu stanowiącym załącznik do niniejszej uchwały, który stanowi jej integralną część.

§ 2.

Treść § 2 niniejszej uchwały będzie związana z przesłankami formalnymi jej przyjęcia: ilość głosujących, ilość głosów za – przeciw i wstrzymujących się.

Sprawozdanie Komisji Skrutacyjnej:

W głosowaniu wzięło udział 26 delegatów
•Za przyjęciem Protokółu głosowało – 26 delegatów
•Przeciwko jego przyjęciu nie głosował nikt.
•Nikt nie wstrzymał się od głosu.

Walne Zebranie Delegatów WZSS w Poznaniu przyjęło Uchwałę nr 3/2008 wraz z załącznikiem, który stanowi Statut Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu

Uchwała wraz ze Statutem stanowi załącznik do niniejszego protokółu.

W związku z wyczerpaniem pkt. 14 porządku obrad, Przewodniczący przeszedł do realizacji pkt. 15 porządku obrad – wolne wnioski.


Ad. -15-

O głos poprosił Pan Prezes Tomasz Pawlak i zwrócił się do Zebrania z wnioskiem o podjęcie przez Zebranie uchwały, upoważniającej Zarząd WZSS do opracowania preliminarza wydatków wraz z planem finansowym Związku na rok 2009. Powyższy wniosek wynika ze Sprawozdania Zarządu WZSS z realizacji Uchwały WZD nr 1/2008.

Przewodniczący zwrócił się do Zebrania o zgłaszanie następnych wniosków.


Ad. -16-

Ponieważ nikt nie zgłosił żadnych dodatkowych wniosków, Przewodniczący nie zarządził przerwy na potrzeby Komisji Uchwał i Wniosków i przeszedł do następnego punktu porządku obrad.



Ad. -17-

W następnej kolejności przewodniczący przekazał głos Przewodniczącemu Komisji Uchwał i Wniosków – Panu Leonardowi Kosterze.

Pan Leonard Kostera stwierdził, że poza wnioskiem Prezesa WZSS, do Komisji Uchwał i Wniosków nie wpłynęły inne propozycje.

W związku z powyższym Przewodniczący przeszedł do pkt. 18 porządku obrad.


Ad. -18-

Przewodniczący poddał pod głosowanie projekt uchwały Zebrania o następującej treści:

Uchwała nr 4 / 2008

Walnego Zebrania Delegatów Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu z dnia 19 listopada 2008 r. w sprawie upoważnienia Zarządu Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu do opracowania Planu finansowo – rzeczowego na rok 2009

§ 1.

Walne Zebranie Delegatów Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu, upoważnia Zarząd Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu, do opracowania planu finansowo – rzeczowego Związku wraz z preliminarzem wydatków na rok 2009.

§ 2.

Dokumenty stanowiące plan i preliminarz określony w § 1, Zarząd przedstawi pod obrady Walnego Zebrania Sprawozdawczo – Wyborczego Delegatów w pierwszym kwartale roku 2009.

§ 3.

Treść § 3 niniejszej uchwały będzie związana z przesłankami formalnymi jej przyjęcia: ilość głosujących, ilość głosów za – przeciw i wstrzymujących się.

Sprawozdanie Komisji Skrutacyjnej:

W głosowaniu wzięło udział 26 delegatów
•Za przyjęciem Protokółu głosowało – 26 delegatów
•Przeciwko jego przyjęciu nie głosował nikt.
•Nikt nie wstrzymał się od głosu.

Walne Zebranie Delegatów WZSS w Poznaniu przyjęło Uchwałę nr 3/2008.

Uchwała stanowi załącznik do niniejszego protokółu.


Ad. -19-

Następnie, Przewodniczący stwierdził, że porządek obrad Walnego Zebrania Delegatów Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu, w dniu 19 listopada 2008 roku, został wyczerpany i podziękował wszystkim za udział w obradach oraz konstruktywne podejście do omawianych tematów. Przewodniczący pogratulował wybranym delegatom na Walne Zebranie PZSS oraz podziękował za udział w Zebraniu zaproszonym gościom.

W związku z powyższym Przewodniczący zakończył obrady Walnego Zebrania Delegatów Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu.